Obsługiwane przez usługę Blogger.

TOP 10 ekstremalnych sytuacji na skoczni

by - 8:34 AM


Skoki narciarskie to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych i najbardziej widowiskowych sportów. Oprócz dalekich , idealnie wylądowanych lotów, na skoczniach zdarzają się też sytuacje niecodzienne, mrożące krew w żyłach, niebezpieczne i zaskakujące. My przygotowałyśmy dla Was zestawienie takich właśnie zdarzeń. Zapraszamy na TOP 10 ekstremalnych sytuacji na skoczni.


10.
Niebezpieczna sytuacja po wyjściu z progu, Thomas Morgenstern, Obersdorf, 2011
Thomas Morgenstern, mimo ogromnego doświadczenia, niejednokrotnie przeżywał na skoczni mrożące krew w żyłach chwile. Oto jedna z nich.
9.
Problemy na rozbiegu, Jurij Tepes, Bischofshofen, 2012
Słoweniec miał problemy z utrzymaniem równowagi podczas najazdu na próg, przez to jego skok skazany był na porażkę.8.
Groźna sytuacja po wyjściu z progu, Anders Jacobsen, Vikersund, 2015
Kolejny przykład skoczka, który mimo ogromnych problemów po wyjściu z progu, dzięki doświadczeniu bezpiecznie wylądował swój skok. Brawa za profesjonalizm!
7. 
Kontrowersyjna decyzja jury, Gregor Schlierenzauer, Vikersund, 2009
Podczas jednego z konkursów lotów narciarskich, Austriak został wypuszczony z wysokiej platformy startowej przy silnym wietrze pod narty. Skutki? Skok na odległość 224 m zakończony upadkiem, a na koniec wymowny gest w stronę jurorów.6.
Niebezpieczna sytuacja na rozbiegu, Bjørn Einar Romøren, Pragelato, 2008
Dreszcz emocji przeżył też norweski skoczek. Kiedy Romøren zasiadł już na belce startowej wpadł na niego jeden z pracowników z obsługi obiektu, który zsunął się po zeskoku i od tyłu uderzył w platformę startową. Gdyby nie czujność skoczka mogłoby się to skończyć znacznie gorzej.


5.
Złamana belka startowa, Piotr Żyła, Wisła, 2014
Na skoczni im. Adama Małysza pod Piotrem Żyłą złamała się belka startowa. Następnie zsunęła się po rozbiegu i poleciała. Podobno na odległość 5 metrów. 4.
Lądowanie na jednej narcie, Manuel Fettner, Predazzo, 2013
Manuel Fettner podczas MŚ w 2013 roku przeżył chwile grozy, gdy przy lądowaniu wypięła się jedna z jego nart. Co ciekawe, Austriak ustał skok i przejechał dobrych parę metrów na jednej narcie. Czapki z głów!


3.
Sabirżan Muminow przeleciał przez bandę, Innsbruck, 2019
Zdarzały się sytuacje, że zawodnicy po wylądowaniu nie potrafili wyhamować i uderzali w bandy reklamowe. Niedawno, podczas jednego z konkursów TCS na Bergisel, Sabirżan Muminow był rozpędzony tak bardzo, że przeleciał na ich drugą stronę. Chociaż sytuacja wyglądała bardzo poważnie, Kazachowi na szczęście nic się nie stało.


2.
Wypadek na rozbiegu (I), Wolfgang Loitzl, Zakopane, 2004
Okazuje się, że osiągnięcie odległości 0 m w skokach narciarskich jest możliwe. Przekonał się o tym Austriak Wolfgang Loitzl, który upadł na rozbiegu, przez co nie zdołał nawet dojechać do progu skoczni.
1.
Wypadek na rozbiegu  (II), Daiki Ito, Sapporo, 2013
Podobna sytuacja zdarzyła się też Japończykowi Daiki Ito podczas konkursu w Sapopro z 2013 roku.

źródło: YouTube/informacja własna

You May Also Like

0 komentarze