TCS bez braci Prevc

by - 2:11 PM


I tak oto skończył się piękny sen Słoweńców. Dwa najsilniejsze ogniwa teamu Gorazda Bertoncejla (przynajmniej do zeszłego sezonu) spakowały już swoje manatki i wróciły do domu. Mowa oczywiście o Peterze i Domenie Prevc, którzy niestety zakończyli swoją przygodę z 67. Turniejem Czterech Skoczni. 

Oba bracia przylecieli na TCS w nie najlepszej dyspozycji, chociaż na samym początku mieliśmy powody przypuszczać, iż w to już w tym sezonie nastąpi ich wielki powrót. Domen wyrównał rekord skoczni w Ruce, parę razy znajdując się tuż poza podium, zaś Peter świetnie zaprezentował się w Engelbergu, gdzie ponad godzinę stał na miejscu lidera (mierzyłam czas wtedy, serio), plasując się kolejno na 6. i 16. miejscu.

Ale potem było już tylko gorzej. Skoki Domena parokrotnie skończyły się upadkami, które oddziałały nie tylko na wyniki, ale i na formę 19-latka. Peter natomiast, ze względu na chorobę nie wystartował w Mistrzostwach Słowenii, a na TCS kwalifikował się cudem. Z tego też powodu Bertoncejl zarządził przymusową przerwę dla obu braci, na ich miejsce powołując Anze Laniska i Roka Justina. To właśnie ich zobaczymy w barwach Słowenii już w Innsbrucku.

Na razie nie jest powiedziane na który konkurs PŚ wrócą Domen i Peter. Może wystarczą im zaledwie parę dni odpoczynku i będą gotowi na zmagania w Predazzo. Ale może się także okazać, że cały ten sezon będzie już dla nich stracony.

Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze