Świeżym okiem - Mateusz Maciusiak

by - 5:11 PM

foto: facebook/Mateusz Maciusiak

Dzisiaj w naszym cyklu przedstawiamy kolejnego młodego, zdolnego zawodnika Mateusza Maciusiaka - syna  trenera kadry B polskich skoczków, Macieja Maciusiaka, jednego z członków klubu KS Chochołów.

Mateusz Maciusiak jest 11-letnim zawodnikiem mieszkającym w Chochołowie. Pasją do skoków narciarskich zaraził go ojciec - trener kadry narodowej B reprezentacji Polski. Maciej Maciusiak podkreśla jednak, że nigdy nie zmuszał i nie namawiał syna do wyboru właśnie tej dyscypliny. Mateusz sam chciał zostać skoczkiem. Pewnego dnia postanowił spróbować swoich sił na skoczni, a dzisiaj nie wyobraża sobie życia bez skakania. Młody zawodnik na co dzień jest członkiem klubu sportowego KS Chochołów. Treningi w rodzinnym mieście umożliwiło mu niedawne oddanie do użytku kompleksu skoczni, którego uroczystego otwarcia dokonał właśnie Mateusz Maciusiak. Więcej o tym wydarzeniu pisałyśmy TUTAJ. Chociaż jego ojciec ma ogromne doświadczenie trenerskie, przygotowanie syna pozostawia jego trenerowi  i stara się nie ingerować w decyzje i pomysły związane z treningami Mateusza. Junior startuje zarówno w konkursach skoczków narciarskich, jak również kombinatorów norweskich.

Mateusz Maciusiak, chociaż jest dopiero 11-latkiem, ma już za sobą starty w takich wydarzeniach jak Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich "Szukamy Następców Mistrza" , LOTOS CUP w kombinacji norweskiej w kategorii Junior E (w 2018 roku 6. miejsce), Letnia Liga w skokach i kombinacji norweskiej (w 2016 roku 1. miejsce), zawodach w skokach narciarskich o Puchar Burmistrza Miasta Wisła z cyklu "Nadzieje Beskidzkie", czy Memoriale im. Józefa Przybyły ( w 2016 roku 1. miejsce), a także wielu innych zawodach, dedykowanych młodym skoczkom, dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z tym sportem. 

Skoki narciarskie nie są jedyną dyscypliną, jaką uprawia Mateusz. Na drugim miejscu chłopak stawia piłkę nożną, którą również regularnie trenuje. 

źródła: wisła.pl/skijumping.pl/facebook/informacja własna


You May Also Like

0 komentarze