Świeżym okiem - David Haagen

by - 10:02 PM

meinbezirk.at


Thomas Morgenstern, Wolfgang Loitzl, czy Martin Koch to na pewno dobrze Wam znani skoczkowie z Austrii, którzy zakończyli już swoje kariery, ale wciąż się o nich mówi i o nich pamięta. Miejsca tych sportowców zajmowane są przez nowe twarze, a taką osobą jest między innymi David Haagen.

Ten młodzieniec urodził się 6 kwietnia 2002 roku i mieszka w Kappelen, miejscowości znajdującej się w kraju związkowym Styria. Należy do klubu ESV Mürzzuschlag, a do drużyny ÖSV dołączył w 2017 roku. Jego zainteresowaniami są piłka nożna, jazda na nartach, czy bieganie. Skacze na nartach firmy Fischer, natomiast kask i gogle narciarskie pochodzą od wytwórni UVEX.

Pierwszy raz mogliśmy zobaczyć tego sportowca w zawodach z cyklu Alpen Cup. Miało to miejsce 17 grudnia 2016 roku w Seefeld, gdzie zajął 10. miejsce. Następnego dnia w tej austriackiej miejscowości stanął na 12. pozycji. Gdy konkursy przeniosły się do niemieckiego Schonach, w obu przypadkach nie zakwalifikował się do drugiej serii i wylądował kolejno na 44. i 31. miejscu. Haagen zadebiutował w AC w Hinterzarten w Niemczech, kiedy to 4 marca 2017 roku stanął na najwyższym stopniu podium. Dzięki tej wygranej mógł wystąpić w lipcu w zawodach z cyklu Fis Cup.

Dwa początkowe konkursy FIS Cupu w Villach (01-02.07.2017) nie należały do udanych w wykonaniu Austriaka. Zajął tam bowiem 36. i 50. pozycję. Później na czas od września 2017 do marca 2018 wrócił do rywalizacji w Alpen Cupie, gdzie zajmował miejsca od 9., przez 10., 15., do 38.

W lipcu 2018 znów pokazał się w FC w Villach, ale zakończył oba konkursy na 33. i 10. miejscu i we wrześniu powrócił do AC. W Einsideln wygrał dwa razy z rzędu (8-9 września 2018) i tym samym wywalczył sobie miejsce w Pucharze Kontynentalnym. 16 września w Oslo zajął 15. pozycję, a już w październiku pojechał do Val di Fiemme, by walczyć o kwotę startową na COC. We Włoszech pierwszego dnia stanął na najwyższym stopniu podium, a następnego dnia zakończył konkurs na miejscu 3.

Do 16 grudnia ubiegłego roku jeździł tylko na zawody PK i w Lillehammer był 57., a w Ruce 29. i 27. Pod koniec ostatniego miesiąca w roku wystąpił w Alpen Cupie w swoim państwie i zajął kolejno 4. i 2. pozycję. Za debiut może uznać swój udział podczas austriackiej części 67. Turnieju Czterech Skoczni.


źródło: www.oesv.at

You May Also Like

0 komentarze