Seria Próbna w Sapporo dla Ryoyu

by - 7:54 AM


Po serii próbnej przed pierwszym konkursem w Sapporo faworytem do wygrania konkursu jest Ryoyu Kobayashi, osiągający notę aż o 6,2 punktu większą od drugiego Johanssona. Stoch odpuścił serię próbną.


Serię próbną zwyciężył Ryoyu Kobayashi, oddając skok na 137,5 m. Tuż za nim wylądował Robert Johansson, zajmując drugie miejsce. W czołowej dziesiątce znaleźli się również Piotr Żyła, Stefan Kraft, Daniel Huber, Timi Zajc, Roman Koudelka, Stephan Leyhe, Markus Eisenbichler i Halvor Egner Granerud.


Najlepiej z Polaków poszło Piotrowi Żyle (132,5m), który zajął aż trzecie miejsce! Dawid Kubacki też nie zawiódł i z odległością 127 metrów wskoczył tuż za pierwszą dziesiątkę. Maciej Kot i Stefan Hula polecieli dość równo: na 123 i 124 metr, co dało im odpowiednio 25 i 22 miejsca. Kuba wolny natomiast wylądował na miejscu 31 z odległością 119 metrów.

Nie zobaczyliśmy skoku Kamila Stocha, który oszczędza swoje siły na konkurs. Serię próbną odpuściła również legenda skoków narciarskich- Noriaki Kasai. 

Skoczkowie zaczęli skakać z jedenastej belki i tak zostało aż do skoku Johanssona. Liczyć więc można na to, że warunki są lepsze niż wczoraj i konkurs będzie mniej loteryjny niż kwalifikacje.

Konkurs indywidualny już dziś o 8 rano!
A jego wyniki możecie śledzić tutaj.

źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze