Seria próbna dla Kobayashiego!

by - 1:38 PM


Ryoyu Kobayashi już po raz kolejny nie dał rywalom szans i skokiem na odległość 140 metrów zapewnił sobie zwycięstwo w serii próbnej przed konkursem noworocznym w Ga -Pa. Najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki był 10.


Japończyk, który jest liderem klasyfikacji TCS, ze sporą przewagą pokonał rywali w serii próbnej poprzedzającej konkurs w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Ryoyu poszybował na 140 metr, wyprzedzając drugiego  Roberta Johanssona (135 m) o 13 pkt,  trzeci był reprezentant gospodarzy, Markus Eisenbichler (133,5 m). Miejsca tuż za podium zajęli  Halvor Egner Granerud (135 m), David Siegel (135 m) oraz Anders Fannemel (130 m). W najlepszej dziesiątce znalazł się tylko jeden Polak, Dawid Kubacki. W dzisiejszym konkursie oprócz niego wystąpi jeszcze pięciu Biało - Czerwonych - Piotr Żyła , Jakub Wolny, Kamil Stoch, Stefan Hula i Aleksander Zniszczoł, którzy zajmowali kolejno 16, 23, 24, 32 i 41 pozycję.
Pełne wyniki serii próbnej znajdziecie TUTAJ

W serii próbnej sędziowie dość mocno zaszaleli i wielokrotnie decydowali się na zmianę belki startowej. Zawodnicy rozpoczęli skoki z 15., następnie skrócono rozbieg do 14. później, 13. platformy. Ostatnia grupa startowała z  11. i 10 belki.


Pierwsza seria noworocznego konkursu w Ga-Pa rozpocznie się już o godzinie 14:00


Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze