Schlierenzauer wystąpi w Pucharze Kontynentalnym

by - 10:06 AM


Po trzynastu latach do Pucharu Kontynentalnego powraca jeden z najbardziej utytułowanych skoczków w historii, zwycięzca 53. konkursów najwyższej rangi, czyli Gregor Schlierenzauer. Już w najbliższy weekend ma on wystąpić w konkursach w Bischofshofen.

Schlierenzauer nie tak wyobrażał sobie sezon 2018/2019. W swoich pięciu występach tylko raz punktował, trzykrotnie nie wszedł do drugiej serii i raz nie zakwalifikował się do konkursu. Dlatego też postanowił popracować nad swoją formą i na zawodach w Engelbergu nie pojechał. Zrezygnował także z występu w Turnieju Czterech Skoczni. Cały ten czas spędził pod okiem Floriana Liegla trenując w Seefeld i w Planicy. Austriak obrał sobie jeden cel na ten sezon - Mistrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym, które odbędą się już niedługo w jego rodzinnym kraju, a na dodatek jeden z konkursów organizowany będzie na jego domowej skoczni - Bergisel.

Najwyraźniej Gregor pragnie sprawdzić swoje aktualne możliwości i już w ten weekend wystartuje on w konkursach Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen. Ostatni raz wystąpił w zawodach tej rangi w 2006 roku, kiedy był jeszcze juniorem. Warto zaznaczyć, że zimowym Pucharze Kontynentalnym wystąpił zaledwie dwa razy, po czym przeniesiono go do Pucharu Świata. 
Niestety, przewidywania pogodowe dla Bischofshofen na najbliższy weekend nie są najlepsze. Najprawdopodobniej czeka nas powtórka z 67. Turnieju Czterech Skoczni, kiedy to intensywny śnieg bardzo utrudnił przygotowanie skoczni i samo skakanie.

Podobnie jak przy okazji 66. Turnieju Czterech Skoczni, tak i w tym roku pojawiał się temat objęcia przez Wernera Schustera reprezentacji Austrii i odbudowy ich potęgi. Spekulacje podsycał fakt, że po obecnym sezonie Schusterowi, aktualnemu szkoleniowcowi kadry Niemiec, kończy się umowa. Jak skomentował to Austriacki Związek Narciarski?
-W ogóle nie ma tematu zmiany trenera kadry narodowej. Obowiązujące nas umowy są długoterminowe, a my jesteśmy zadowoleni ze współpracy ze sztabem Andreasa Feldera. To chyba zrozumiałem dla wszystkich, że nie można oczekiwać cudownych efektów w ciągu kilku miesięcy.

Schuster jest jednym z najlepszych szkoleniowców swoich czasów i Austriakom bardzo zależy, by mieć go u siebie, jednak bardziej w kontekście szkoły sportowej w Stams. W końcu to, czego nauczą się młodzi adepci skoków narciarskich, będzie rzutowało na ich osiągnięcia w karierze seniorskiej.


Źródło: volksblatt.at, informacja własna

You May Also Like

0 komentarze