Rosjanie triumfują w mikście na MŚJ w Lahti!

by - 9:53 PM

Anna Szpiniewa, fot. skoki-forum.pl

Reprezentacja Rosji triumfowała w konkursie drużyn mieszanych zaliczanym do Mistrzostw Świata Juniorów 2019. Na podium znalazły się również drużyny norweska i niemiecka. W konkursie wystartowała reprezentacja Polski, lecz biało-czerwoni nie zakwalifikowali się do serii finałowej.

Rosjanie prowadzili już na półmetku rywalizacji. 8 punktów za nimi plasowali się Norwegowie, a o 10,8 pkt Rosjanie wyprzedzali Niemców. Polacy, po skokach Kingi Rajdy (91,5 m), Tomasza Pilcha (86,5 m), Kamili Karpiel (80,5 m) i Pawła Wąska (92 m), uplasowali się na 9. lokacie. Tym samym zakończyli swój udział w konkursie na pierwszej serii. Do awansu do finału zabrakło biało-czerwonym 0,6 pkt.

W serii finałowej reprezentacja Rosji w składzie: Anna Szpiniewa (95 m i 95 m),  Michaił Purtow (88 i 90 m), Lidia Jakowlewa (97,5 i 94,5) i Maksim Siergiejew (88,5 m i 88,5 m) przypieczętowała swoje zwycięstwo. Srebrne medale, ze stratą 4,8 pkt do zwycięzców konkursu, zdobyła reprezentacja Norwegii (Ingebjoerg Saglien Braaten, Fredrik Villumstad, Silje Opseth i Thomas Aasen Markeng). Brąz wywalczyli Niemcy (Agnes Reisch, Luca Roth, Selina Freitag i Constantin Schmid), którzy znaleźli się ostatecznie 19,6 pkt za Rosją. 

Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze