Rekord skoczni w Sapporo dla Stocha! Wygrana dla Krafta

by - 9:53 AM


Już znamy wyniki pierwszego konkursu indywidualnego w Sapporo! Kamil Stoch wykorzystał świetne warunki, pobijając rekord skoczni, co dało mu drugie miejsce. Zwyciężył Stefan Kraft, wyprzedzając Stocha o 9,8 punktów!

Dziś warunki w Sapporo były lepsze niż wczoraj, wiatr pod narty pozwalał skoczkom osiągać wysokie wyniki. Wykorzystał to Stefan Kraft, który skokiem na 137 metrów zdobył dziś pierwsze miejsce. Z dobrych warunków bardzo skorzystał również lider naszej reprezentacji- Kamil Stoch.

W pierwszej dziesiątce znalazły się też takie nazwiska jak Robert Johansson, Roman Koudelka, Ryoyu Kobayashi, Timi Zajc, Halvor Egner Granerud, Daniel Huber, Stephan Leyhe, Markus Eisenbichler.
Bardzo słaby skok w drugiej serii oddał Ryoyu Kobayashi- jedyne 123,5 metra.

Niestety do drugiej serii nie weszli Jakub Wolny i Maciej Kot. Stefan Hula skoczył również przeciętnie, lecz na szczęście miał szanse oddać dziś dwa skoki konkursowe, zajmując 27 miejsce.  Dawid Kubacki mimo zepsutego pierwszego skoku (jedyne 114,5m), w drugiej serii odkuł się, skacząc aż 129 metrów, co pozwoliło mu ostatecznie stanąć na 15 miejscu.
Po pierwszej serii Kamil Stoch był szósty, a Piotr Żyła dziesiąty (który skoczył konkurs ostatecznie na 11 miejscu). 

Swój wynik w niesamowitym stylu poprawił Kamil Stoch, który skokiem na 148,5 metrów wskoczył na drugie miejsce, pobijając rekord skoczni o 4,5 metra! Po jego próbie (i Koudelki) obniżono belkę o dwie platformy w dół. Dlatego kolejni zawodnicy nie musieli skakać aż tak daleko, by go wyprzedzić. Niestety udało się to Stefanowi Kraftowi.

W jutrzejszym konkursie zapowiadają się ogromne emocje! Odbędzie się on już jutro o godzinie 2:00 w nocy. Natomiast kwalifikacje do niego godzinę wcześniej.

Pełne wyniki możecie zobaczyć tutaj.

źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze