Podsumowanie Pucharu Świata pań w Rasnov

by - 8:20 PM

fot: dagbladet.no
Podczas gdy oczy kibica w mijającym weekendzie skierowane były na Mistrzostwa Świata Juniorów w Lahti oraz Puchar Świata mężczyzn w Sapporo, panie rywalizowały w Rumunii. Dublet ustrzeliła reprezentantka Norwegii, Maren Lundby. Norweżka objęła tym samym prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Sobota była dniem, w którym z podium mogły cieszyć się aż trzy kraje. Wygrała Norwegia w osobie Maren Lundby (247,8 pkt.). Na drugie miejsce wskoczyła reprezentantka Niemiec (jeszcze liderka klasyfikacji generalnej), Kataharina Althaus (236,9 pkt.). Trzecie miejsce przypadło Japonii, którą reprezentowała Sara Takanashi (236,8 pkt.). Nie startowała Xinyue Chang z Chin.

Pełne wyniki tutaj.

Niedziela przyniosła sporo emocji. Z jednej strony reprezentantka Niemiec, Katharina Althaus straciła pozycję liderki klasyfikacji generalnej ale jej dwie koleżanki z reprezentacji sprawiły radość niemieckim kibicom w postaci dubletu na podium. Norwegia mogła cieszyć się objęciem prowadzenia w klasyfikacji generalnej swojej najlepszej zawodniczki.
Wygrała Maren Lundby, która dzięki temu mogła przybić piątkę ze Stefanem Kraftem (oboje zdominowali oba konkursy w zeszły weekend). Otrzymała notę 247,6 punktów. Drugie i trzecie miejsce wywalczyły Niemki. 2. Carina Vogt (240,3 pkt.). 3. Juliane Seyfarth (237,8 pkt.). Zdyskwalifikowana została reprezentantka USA, Nita Englund.

Reprezentantki Polski nie startowały. Brały udział w Mistrzostwach Świata w Lahti.

Źródło: informacja własna, dagbladet.no