Paweł Wąsek w Oberstdorfie zadebiutuje na skoczni mamuciej

by - 5:55 PM

Dzięki dobrym występom na Mistrzostwach Świata Juniorów, Paweł Wąsek już w ten weekend zadebiutuje na skoczni mamuciej. 19-latek wystąpi podczas konkursów Pucharu Świata w niemieckim Oberstdorfie.

Najlepszy z polskich skoczków podczas niedawno zakończonych Mistrzostw Świata Juniorów, zawodnik klubu WSS Wisła, miał udać się wraz z pozostałymi podopiecznymi Macieja Maciusiaka  na obóz szkoleniowy do Wisły, gdzie miał przygotowywać się do zawodów Pucharu Kontynentalnego w amerykańskim Iron Mountain. Jednak jego dobry występ został dostrzeżony przez trenera reprezentacji Polski, Stefana Horngachera i dzięki temu już w ten weekend będzie miał okazję zadebiutować na skoczni mamuciej w niemieckim Oberstdorfie.

Wąsek zajmuje obecnie 24. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Podczas konkursów w Zakopanem zdobył debiutanckie 4 punkty. W sezonie 2016/2017 zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej FIS Cup.

Kwalifikacje do pierwszego konkursu lotów w Oberstdorfie odbędą się w najbliższy piątek. Początek serii eliminacyjnej zaplanowano na godzinę 14:45.

Źródło: skijumper.pl