Nowy trener reprezentacji Turcji!

by - 5:39 PM

foto: rtvslo.si

Primož Peterka został nowym trenerem reprezentacji Turcji w skokach narciarskich. Dotychczasowy szkoleniowiec zrezygnował z prowadzenia drużyny na rzecz nowopowstałej kadry Chin.

Turcy zostali bez trenera już w listopadzie, po tym jak ich szkoleniowiec Pekka Niemelae zdecydował się wrócić do swojego kraju, gdzie do Igrzysk Olimpijskich przygotowują się młodzi Chińczycy. Od października trenują oni w Kuopio, by dobrze zaprezentować się na Igrzyskach w swoim kraju w 2022 roku. 

Jego rolę w Turcji przejmie znany Słoweniec Primož Peterka- dwukrotny zdobywca Pucharu Świata w skokach narciarskich i zwycięzca 45. Turnieju Czterech Skoczni. Peterka skończył swoją karierę jako skoczek w 2011 roku i od tego momentu zajmował się szkoleniem młodych adeptów skoków w swoim kraju. 

W tym roku skoczkowie tureccy będą musieli przywyknąć do zmiany trenera i powrócić do treningów. A zatem być może w przyszłym sezonie nastąpi ich przebudzenie, a Peterka poprowadzi ich do lepszych wyników w Pucharze świata. Czas pokaże.

źródło: delo.si

You May Also Like

0 komentarze