Mistrzostwa Rosji

by - 9:51 PMKrajowe mistrzostwa naszych wschodnich sąsiadów odbyły się nie pod koniec marca, jak dotychczas, lecz w ubiegły weekend. Z tego powodu rosyjscy skoczkowie nie byli obecni podczas Pucharu Świata w Predazzo. Arenami zmagań były skocznie - normalna i duża - w Czajkowskim.W obu konkursach triumf odniósł Jewgienij Klimow. 

W pierwszej serii Klimow sensacyjnie oddał skok o długości 90 m i zajmował dopiero 3. miejsce.  Pierwsze miejsce zajmował Michaił Maksimoczkin (97,5 m), drugie -  Roman Trofimow (92,5 m). 
Jednak runda finałowa należała już do Klimowa. Uzyskał on aż 105,5 m i zwyciężył z przewagą 13,4 pkt nad Michaiłem Maksimoczkinem (96,5 m). Trzecie miejsce przypadło Romanowi Trofimowowi (91 m).

Dzień później (w niedzielę) rosyjscy skoczkowie walczyli o tytuł mistrza na skoczni dużej. Niespodzianki nie było. Faworyt, Klimow oddał skoki na 141,5 i 131,5 m i wygrał z przewagą ponad 60 pkt nad Michaiłem Maksimoczkinem (129 i 112 m). Najniższy stopień podium zajął Roman Trofimow (121 i 118 m). Po pierwszej serii drugie miejsce zajmował jednak Dimitrij Wasiljew, którego pierwszy skok wyniósł aż 136,5 m. W rundzie finałowej, w obliczu bardzo trudnych warunków atmosferycznych, skoczył tylko 100,5 m i ostatecznie zajął szóste miejsce.

Pełne wyniki obu dni rywalizacji dostępne są w cyrylicy (grażdance) pod tym linkiem.

You May Also Like

0 komentarze