Kwoty startowe na V period PŚ i PK

by - 6:36 PM


Wraz z zakończeniem Turnieju Czterech Skoczni i konkursem PK w Klingenthal skończył się 4. period sezonu 2018/2019. Znamy już limity startowe na kolejną część rywalizacji skoczków. Sprawdźcie, ilu zawodników będą mogły wystawić poszczególne nacje na zbliżające się zawody.

W 5. periodzie PŚ będziemy mogli oglądać sześciu Polaków. Taką samą liczbę zawodników będą mogły wystawić reprezentacje Niemiec oraz Słowenii. Dzięki dobrym wynikom w Pucharze Kontynentalnym dodatkowe miejsca przypadły Norwegom, Austriakom i Japończykom (dodatkowe  miejsca wywalczyli: Marius Lindvik, Markus Schiffner i Shohei Tochimoto) . To właśnie te nacje będą mogły zabierać na konkursy aż siedmiu skoczków.  W skład 5. Periodu PŚ wchodzą zawody w Predazzo, Zakopanem i Sapporo.

Limity startowe na 5. period Pucharu Świata:
Austria – 7
Japonia – 7
Norwegia – 7
Polska – 6
Niemcy – 6
Słowenia – 6
Rosja – 4
Szwajcaria – 4
Bułgaria – 3
Czechy – 3
Finlandia – 3
Kanada – 3
USA – 3
Włochy – 3
Pozostałe kraje – 2

PK
Zgodnie z rankingiem po 4. periodzie, największą liczbę miejsc wywalczyły reprezentacje Austrii, Niemiec, Norwegii i Słowenii – będą one mogły wystawić po sześciu zawodników. Podczas konkursów w Bischofshofen, Sapporo i Planicy będziemy oglądać pięciu Biało-Czerwonych.

Limity startowe na 5. Period Pucharu Kontynentalnego:
Austria – 6
Niemcy – 6
Norwegia – 6
Słowenia – 6
Polska – 5
Pozostałe kraje – 3

Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze