Kwalifikacje w Sapporo dla Krafta

by - 12:12 PMWłaśnie zakończyły się kwalifikacje do jutrzejszego konkursu w Sapporo. Zwyciężył je Stefan Kraft. Aż czterech Polaków znalazło się w czołowej dziesiątce!

Dziś w Sapporo skoczkom towarzyszyły intensywne opady śniegu, które spowodowały, że pierwszy trening zamiast rozpocząć się o godzinie ósmej, odbył się o dziesiątej- kiedy już miały mieć miejsce kwalifikacje. W związku z tym kwalifikacje również przesunięto (o godzinę), licząc że warunki się poprawią.

Podczas kwalifikacji śnieg przestał mocno padać, jednak wiatr bywał zbyt mocny, dlatego sędziowie często musieli przesuwać belkę. Kwalifikacje zaczęły się z belki 15. Jednak przez siłę wiatru belkę trzeba było obniżyć- najpierw na 13 stopień,a potem na 11. Odległości jednak były niezbyt duże, więc przed skokiem Johanssona podwyższono rozbieg na 12 belkę.

Najdalej skoczył Jan Hoerl (135 m), jednak przy lądowaniu rozjechały mu się narty, przez co upadł. Na szczęście nic mu się nie stało i i tak zdołał zakwalifikować się do konkursu. A to dlatego, że dzisiaj tylko pięciu skoczków nie przeszło kwalifikacji, a są to Bartol, Tochimoto, Soukup, Bazhenov i niespodziewanie Johann Andre Forfang (z najkrótszym skokiem- jedyne 99 metrów).

Zwycięzca kwalifikacji skoczył na odległość 125,5 m. Tuż za nim uplasował się Kamil Stoch, który w związku z delikatnym przeziębieniem nie skakał na treningu. Na szczęście nie odbiło się to na jego formie i w kwalifikacjach oddał skok na odległość 126 m. Trzecie miejsce zdobył lider Pucharu świata Ryoyu Kobayashi.

Polacy zaprezentowali się bardzo dobrze! W czołowej dziesiątce znaleźli się również Stefan Hula (6.), Maciej Kot (9.) oraz Dawid Kubacki (10.). Piotr Żyła i Jakub Wolny również nie zawiedli, zajmując odpowiednio 16.i 24. miejsca.

Jutrzejszy konkurs indywidualny rozpocznie się już o godzinie 8 rano!

Pełne wyniki kwalifikacji znajdziecie tutaj.

źródła:informacja własna

You May Also Like

0 komentarze