Kamil Stoch 7. w rankingu na najlepszego sportowca świata!

by - 5:26 PM

Światowe Stowarzyszenie Prasy Sportowej po raz kolejny stworzyło zestawienie najlepszych sportowców świata według osiągnięć z 2018 roku. Kamil Stoch znalazł się na 7. miejscu rankingu!

Rok 2018 zdecydowanie był rokiem Kamila Stocha. Trzykrotny złoty medalista IO został doceniony przez dziennikarzy z AIPS. Polak zajął wysokie, siódme, miejsce na liście najlepszych sportowców świata dzięki takim osiągnięciom jak; obrona tytułu mistrza olimpijskiego, triumf w Turnieju Czterech Skoczni oraz wygranie wszystkich czterech konkursów prestiżowego cyklu, sięgnięcie po Kryształową Kulę, wicemistrzostwo świata w lotach narciarskich, brązowym medal MŚ, a także zwycięstwa w Raw Air, Willingen Five oraz Planica 7. Nasz orzeł z Zębu w głosowaniu dziennikarzy zdobył aż 202 pkt. i został najwyżej sklasyfikowanym w rankingu przedstawicielem sportów zimowych.

Pierwsze miejsce w plebiscycie zajął chorwacki piłkarz Luka Modrić, który świetnie zaprezentował się podczas Mundialu w Rosji (419 pkt.). Najlepszą trójkę uzupełnili tenisiści - Novak Djokovic i Roger Federer.

W plebiscycie na sportsmenkę roku triumfowała amerykańska gimnastyczka Simone Biles. Czwartą drużyną świata zostali natomiast polscy siatkarze, którzy już po raz drugi sięgnęli po złoto MŚ. Pierwsi w tej kategorii byli francuscy piłkarze, zwycięscy Mundialu w Rosji.

źródło: AIPS Media