Już w maju rozpocznie się modernizacja zakopiańskich skoczni

by - 3:08 PM


Kilka dni temu został rozstrzygnięty przetarg dotyczący przebudowy kompleksu skoczni w Zakopanem. Modernizacja ma się rozpocząć już za kilka miesięcy.

Po ponad pięciu latach oczekiwań zapadła decyzja dotycząca przebudowy kompleksu skoczni w Zakopanem. Przetarg na zmodernizowanie kilku obiektów, ze Średnią Krokwią na czele, wygrała firma Wolski z Kluszkowiec, która w ubiegłych latach dokonał już, między innymi jednego z etapów modernizacji Wielkiej Krokwi, czy budowy obiektu w Chochołowie. Koszt wykonania gruntownego remontu wyniesie 38 326 800 złotych brutto. Unowocześnione zostaną cztery obiekty: K-85, K-65, K-35 i K-15.Powstanie też nowa skocznia z punktem K na 23. metrze.  Ponadto w planach jest też stworzenie nowej kolejki linowej. Realizacja tej inwestycji ma wynieść 6 211 500 złotych. 

Dodatkowo, również w maju, ma wystartować budowa tras biegowych w Centralnym Ośrodku Sportu w Zakopanem. Przewodniczący rady miasta  ma nadzieję, że dzięki tym inwestycjom zimowa stolica Polski będzie mogła w przyszłości ponownie kandydować na organizatora Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym.

Tak mają wyglądać zakopiańskie obiekty po modernizacji:

foto:. COS-OPO Zakopane


źródło: Gazeta Krakowska


You May Also Like

0 komentarze