FIS Cup Zakopane

by - 6:15 PM


I już dziś Zakopane stało się po raz kolejny centrum skocznego świata. Rozpoczęły się tam zawody z cyklu FIS Cup, które należą do konkursów najniższej rangi. Zobaczyliśmy tam między innymi skoczków, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki na profesjonalnych zawodach, lub niestety nie kwalifikują się do Pucharu Kontynentalnego.  

Na Wielkiej Krokwi pojawiło się 75 zawodników, w tym dwudziestu Polaków: tych należących do kadry B, kadry juniorów oraz zawodników startujących poza kadrą. Dziś rozegrano pierwszy z dwóch konkursów indywidualnych, oczywiście poprzedzony treningiem.

Na pierwszym miejscu uplasował się Claudio Moerth, drugi był Maximilian Lienher, a podium zamykał Czech Dusan Dolezel.

Na treningach dominowali Słoweńcy, Jaka Hvala i Matevz Semec. Z Polaków najlepszy okazał się Tomasz Pilch, jednak podczas konkursu nie ustał on skoku i zajął ostatecznie 15. miejsce. Zawody należały jednak do Austriaków, którzy zajęli zarówno 1. jak i 2. miejsce. Reszta Polaków niestety nie zaprezentowała się korzystnie.

Już jutro odbędzie się drugi konkurs indywidualny. Miejmy nadzieję, iż nasza reprezentacja pokaże się z lepszej strony, gdyż w końcu zawody odbywają się na naszej rodzimej skoczni.


Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze