FIS CUP Zakopane - drugi konkurs

by - 9:07 PM


Dziś odbył się drugi konkurs z cyklu FIS Cup w Zakopanem. Na Wielkiej Krokwi rywalizowało ponad siedemdziesięciu skoczków, którzy należą zarówno do kadry B, do kadry juniorów oraz zawodników, którzy trenują poza kadrą. 

Niestety, konkurs ten, tak jak i wczorajszy, nie był zbyt dobry dla naszych reprezentantów, co tylko podkreśliło dysproporcję między skoczkami z kadry A, a naszym "zapleczem". Najlepiej zaprezentował się Adam Niźnik, który i tak "wylądował" tylko na 12 miejscu. Najlepszy okazał się David Haagen, jako drugi uplasował się Jaka Hvala, zaś ostatnim skoczkiem zamykającym trójkę był Cene Prevc, który.... ostatnio skacze lepiej od swoich starszych braci.

O dziwo, reprezentacja Słoweńców radzi sobie o wiele lepiej na konkursach najniższego szczebla niż w PŚ. Jeśli tendencja wzrostowa Cene, który na początku tego roku miał problem z kolanem, utrzyma się, to możemy zobaczyć tego zawodnika już w stałym składzie kadry B. Przypomnijmy, iż Słoweniec jak na razie trenuje bardziej "obok" kadry, co najwyraźniej mu służy.

Reszta Polaków niestety radziła sobie bardzo słabo, gdyż większość zajętych przez nich miejsc znajdowała się w piątej, a nawet w szóstej dziesiątce.Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze