Dublet Cene Prevca w zawodach FIS Cup w Planicy

by - 9:28 PM

Słoweniec Cene Prevc, podobnie jak wczoraj, zwyciężył w konkursie z cyklu FIS Cup na skoczni HS 102 w Planicy. Reprezentant gospodarzy oddał skoki o długości 98 m i 99,5 m. Drugie miejsce zajął Jaka Hvala, trzecie - Vojtech Stursa. Podobnie jak wczoraj, do serii finałowej nie awansował żaden reprezentant Polski.

Cene Prevc prowadził już po pierwszej serii konkursu. Stało się to dzięki skokowi na odległość 98 m. O niespełna 6 pkt wyprzedzał drugiego Jakę Hvalę (96,5 m). Trzeci na półmetku był Austriak Manuel Poppinger (96 m).

Prevc potwierdził swoją bardzo dobrą dyspozycję w drugiej serii. Oddał skok o długości 99,5 m i zwyciężył, wyprzedzając drugiego Jakę Hvalę (96,5 i 100 m) o 2,7 pkt. Na trzecim stopniu podium konkurs zakończył Czech Vojtech Stursa (97 i 96 m).

Do serii finałowej, podobnie jak w sobotę, nie awansowali Polacy. Najlepszym z nich okazał się Damian Skupień, który zajął 39. pozycję. Wiktor Pękala był 55., 58. miejsce zajął Kacper Stosel, a na 71. miejscu konkurs zakończył Jarosław Krzak. Z powodu upadku, który miał miejsce we wczorajszych zawodach, na starcie nie pojawił się Krzysztof Kieta.

Pierwszą serię rozegrano z belki startowej nr 9, drugą - z belki nr 10.

Z pełnymi wynikami niedzielnego konkursu można zapoznać się pod tym linkiem.

Źródło: informacja własna