Dalsze losy braci Prevc pod znakiem zapytania

by - 3:43 PM


Najbardziej znana skoczna rodzina ma spore problemy. Największym z nich jest forma Petera Prevca, medalisty olimpijskiego z Soczi, zwycięzcy TCS i dominatora sezonu 2015/2016. A właściwie brak tej formy.

Sytuacja w kadrze słoweńskiej jest tak zła, że nawet sami zainteresowani nie próbują zaprzeczać. Pod koniec zeszłego sezonu zmienił się u nich trener. W założeniu miało to pomóc skoczkom zdobywać coraz wyższe miejsca i medale, jednak stało się wręcz odwrotnie.

Peter, który wielokrotnie określany był mianem głównego rywala Kamila Stocha jest dziś cieniem samego siebie. Po nieudanych skokach nawet nie próbuje ukryć rozgoryczenia. Dlatego decyzją Gorazda Bertoncejla został on odsunięty od startów w PŚ. Jak na razie ma on wrócić do domu i tam pracować na formą. Nie jest powiedziane kiedy wróci on na arenę międzynarodową.

Również sytuacja z jego młodszym bratem Domenem nie jest lepsza. 20-latek do tej pory nie zaprezentował się w PŚ od dobrej strony, co również poskutkowało indywidualnymi treningami. Jego sytuacja nie jest na razie jasna. Nie pojawia się on w zawodach Pucharu Świata, nie został jednak zdegradowany do Pucharu Kontynentalnego.

Można by rzec, że na razie najlepiej radzi sobie.... Cene Prevc, który jak dotąd zajmował wysokie pozycje w FIS Cupie. Jeśli jego forma nadal będzie "rosnąć" to 23-latek niedługo może stać się nieodłącznym elementem kadry B.

Kryzys w słoweńskiej kadrze jest na tyle poważny, iż zostało zapowiedziane, że jeśli sytuacja nie poprawi się, trzeba będzie podjąć drastyczne kroki. Tylko co jest tymi drastycznymi krokami? Odsunięcie zawodników od najbardziej prestiżowych konkursów? Jest to pomysł dosyć kontrowersyjny, gdyż wielu działaczy sportowych i ekspertów uważa, że to z zapleczem powinno zrobić się porządek, a nie z zawodnikami.

Od pewnego czasu Słoweńcy pracują już ponoć z psychologiem. Miejmy nadzieję, iż praca ta okaże się owocna i niedługo kadra ta wróci na szczyty, będą ponownie groźnym rywalem. A może już niedługo nadejdą te czasy, gdy cała trójka braci Prevc będzie na szczytach w klasyfikacji generalnej?
Na razie możemy tylko czekać i trzymać kciuki.

Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze