9:19 PM

LGP Hinterzarten First Minute

LGP Hinterzarten First MinuteZawody w Hinterzarten odbywają się tydzień po tych w Wiśle, ale warto się na nie wybrać, gdyż jest tam cudowna atmosfera oraz o wiele mniej kibiców.

Dojazd do Freiburga:
wyjazd z Warszawy autobusem Sindbad 26.07 o 16:00 - koszt 362 zł (powrót wliczony)
Przyjazd do Freiburga 27.07 o 12:30

Przykładowy nocleg - IntercityHotel we Freiburgu. Cena 590 za trzy noce za osobę, tutaj w cenę wliczona jest WelcomeKarte. Jednakże jeżeli w hotelu nie otrzymamy karty na darmowe przejazdy pociągami, możemy wykupić za 26 euro kartę dla turystów - 3-day WelcomeKarte (info tutaj).

Powrót do Warszawy:
Wyjazd z Freiburga autobusem Sindbad 29.07 o 14:30
Przyjazd do Warszawy 30.07 o 12:00

W sumie taki wyjazd na osobę wynosi 952 zł za osobę, trzeba naturalnie doliczyć także ceny biletów oraz ewentualny zakup karty na komunikację, jak i pieniądze na wydatki własne.

6:17 PM

Zakopane podziękuje Olimpijczykom

Zakopane podziękuje Olimpijczykom

źródło: Polsat Sport

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w PyeongChang są już historią, ale władze Zakopanego nie dają nam o nich zapomnieć. Ostatnio Kamil Stoch został powitany w swoim rodzinnym Zębie, a teraz wszyscy sportowcy związani ze stolicą Podhala dostaną nagrody z rąk samego burmistrza. Na uroczystej gali, która odbędzie się 25 kwietnia, pojawią się przedstawiciele wielu dyscyplin sportów zimowych, w tym również skoczkowie. Zresztą nie tylko ci, którzy są bezpośrednio związani z miastem, ponieważ udział w imprezie potwierdzili wszyscy członkowie kadry A wraz ze sztabem trenerskim. Warto wspomnieć, że odbędzie się również spotkanie z kibicami. Będzie to idealna okazja na zrobienie sobie zdjęcie z trzykrotnym Mistrzem Olimpijskim lub zdobycie autograf popularnego Stefana Huli. Dlatego też zachęcamy do wzięcia udziału w wydarzeniu, w końcu niecodziennie nadarza się okazja na jednoczesne jedzenie oscypka z żurawiną i słuchanie śmiechu Piotra Żyły. 

Program imprezy:
14:30- gala wręczenia nagród, sala obrad w Urzędzie Miasta (ilość miejsc ograniczona!)
15:30- spotkanie z kibicami, plac przed Urzędem Miasta

źródło: informacja własna

10:05 PM

Podsumowanie sezonu kadry Szwajcarii

Podsumowanie sezonu kadry Szwajcarii
Dzisiaj przychodzę do Was z podsumowaniem sezonu drużyny, która w ubiegłym sezonie zgromadziła 1031 punktów w Pucharze Narodów i dzięki temu wynikowi zajęła w nim 7. miejsce. Dokładnie 381 z tych punktów zostało zdobyte podczas rywalizacji indywidualnej, a 650 podczas rywalizacji drużynowej. Zapraszam na podsumowanie sezonu skoczków z Szwajcarii!Simon Ammann

19. miejsce w Pucharze Świata (312 pkt.)


Najlepszy ze szwajcarskich skoczków narciarskich w tym sezonie stanął tylko raz na podium. Było to 13 stycznia w Kulm (III miejsce).  W Turnieju Czterech Skoczni zajął 29. miejsce, natomiast w Raw Air i Planica7 uplasował się na 12. lokacie. Ten sezon może zaliczyć do udanych. W porównaniu z ubiegłym, spadł tylko o jedną pozycję w norweskim turnieju. Ubiegły sezon zakończył 10 miejsc niżej.Gregor Deschwanden 


38. miejsce w Pucharze Świata (54 pkt.)


Ten zaledwie 27-letni skoczek nie do końca może zaliczyć ubiegły sezon do najlepszych.  Jedynie 6 razy zajął miejsca powyżej 30. Reszta konkursów, w których brał udział kończyła się albo brakiem kwalifikacji do zawodów albo nie zakwalifikowaniem się do II serii. Zdecydowanie na plus jest miejsce w PŚ - w tym sezonie wzbił się o 26 'oczka'Killian Peier 


54. miejsce w Pucharze Świata (13 pkt.)


Killian może cieszyć się z wyników w tym sezonie. Co prawda, jego łączna suma punktów to 13 ale biorąc pod uwagę brak punktów w poprzednich sezonach (poza tym 2014/2015, w którym zdobył 15 pkt.) to ten był poniekąd udany. Wystartował w Turnieju Czterech Skoczni, Willingen Five i w Raw Air ale każdy z nich kończył poniżej 30 miejsca. Jak tym roku w TCS poszło mu lepiej (32. miejsce), tak w sezonie 2016/2017 w PŚ nie był klasyfikowany.Andreas Schuler
www.shutterstock.com
69. miejsce w Pucharze Świata (2 pkt.)


O Schulerze w Pucharze Świata jak nie było słuchu tak nie ma. Młody Szwajcar w tym sezonie zdobył zaledwie 2 punkty i chociaż to i tak lepiej z porównaniem do ubiegłych sezonów, w których w ogóle nie punktował, to ten jednak nie jest udany. W Willingen Five zajął 40. miejsce, a Planica 7 zakończył na 45. miejscu, natomiast najlepiej poszło mu na Raw Air - tam był 36.
7:51 PM

Znamy nazwisko nowego trenera Austriaków!

Znamy nazwisko nowego trenera Austriaków!
www.krone.at
Andreas Felder zdobywca Kryształowej Kuli w sezonie 1990/1991 został wybrany na stanowisko trenera Austrii. Taka informacja przybyła do nas od austriackiego związku narciarskiego. 

Już od paru dni w świecie sportu krążyły informacje, że to właśnie dwukrotny mistrz świata będzie szkolił południowych sąsiadów Czech, jednak nie była to potwierdzona informacja. 
Ten 56-latek zastąpił na stanowisku Heinza Kuttina, który dobrowolnie zrezygnował z funkcji trenera po nieudanym sezonie dla Austriaków. 

"Skoki narciarskie to moje życie, wkładam w nie całą energię, bez względu na kategorię" - powiedział kiedyś. Jego współpracownikami będą Florian Liegl, a także Florian Schabereiter. Dotychczas Felder był szkoleniowcem skoczkiń narciarskich z tego kraju. 


Przypomnijmy: Andreas Felder pochodzi z Tyrolu, jest byłym skoczkiem narciarskim. W swojej karierze sześć razy stawał na podium Mistrzostw Świata i klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, zdobył indywidualnie srebro olimpijskie, a w 1986 zdobył Mistrzostwo Świata w Lotach. Po sezonie 1991/1992 odłożył narty na kołek.


źródła: ww.eurosport.interia.pl , www.wikipedia.org

5:46 PM

Nie będzie Mistrzostw Świata Juniorów w Vuokatti!

Nie będzie Mistrzostw Świata Juniorów w Vuokatti!
fot:. skisprungschanzen.com

Fiński związek narciarski wczoraj poinformował, że Mistrzostwa Świata Juniorów, które miały odbyć się w 2019 roku w Vuokatti, nie dojdą do skutku! Co było przyczyną takiej decyzji? Skocznia HS100 nie jest dostosowana do wymogów FIS-u. 

Veikko Halonen, dyrektor całego kompleksu Vuokatti Sport również wypowiedział się an ten temat: Obiekt w Vuokatti jest jednym z najczęściej wykorzystywanych ośrodków treningowych w Finlandii. Nie spełnia on jednak najnowszych wymogów FIS, które są niezbędne do rozgrywania zawodów o randze międzynarodowej. Teraz musimy pomyśleć co zrobić, aby dostosować ten obiekt pod kątem użytkowania go w kolejnych latach. Vuokatti to uznane i potrzebne miejsce fińskiemu narciarstwu klasycznemu.

Kolejnym, który zabrał głos w tej sprawie, był Mika Kulmala, szef fińskiej federacji narciarskiej: W Zurychu, podczas zjazdu FIS, podjęliśmy rozmowy w tej sprawie. FIS mogła przyznać nam przejściową, roczną homologację, ale skocznia wymaga poważnych napraw. Zaproponowaliśmy przeniesieniem części rywalizacji do Lahti lub Kuopio, ale FIS nie była zainteresowana takim rozwiązaniem i dystrybucją konkurencji na tak dużą odległość. Impreza ma się odbyć w jednym mieście.

Fiński Związek Narciarski prowadzi rozmowy z władzami Lahti oraz Kuopio, bo to ostatnia deska ratunku, żeby to właśnie Finlandia zorganizowała Mistrzostwa Świata Juniorów w 2019 roku. Ostateczna decyzja zapadnie pod koniec maja, bo właśnie wtedy ma się odbyć Kongres FIS-u w Costa Novarino.
Źródło: hiihtoliitto.fi

4:10 PM

Zapomniane skocznie - Niyama Highland

Zapomniane skocznie - Niyama Highland
© Satoshi Futaki
fot: skisprungschanzen.com

Podobnie jak w zeszłym tygodniu zapraszamy Was w podróż do Japonii. Dzisiaj przedstawimy skocznię w Hakodate na wyspie Hokkaido.

Niama Highland to skocznia, która została wybudowana w roku 1985. Jej punkt konstrukcyjny wynosi 40 metrów. Nieużywana już skocznia juniorska gościła kiedyś zawodników, którzy brali udział w lokalnych konkursach. Rekordzistą obiektu jest szanowany chyba przez wszystkich kibiców, jak i zawodników Noriaki Kasai, który skoczył tutaj 37 metrów. Dzisiaj skocznia ta nie jest wykorzystywana, ponieważ w okolicy brakuje aktywnych skoczków narciarskich.

Być może w przyszłości - bliskiej lub dalekiej - znajdą się ochotnicy, którzy będą chcieli rozpocząć swoją przygodę ze skokami na południowych krańcach Hokkaido.

źródło: skisprungschanzen.com

11:04 PM

Składy Kadr Narodowych już oficjalnie zatwierdzone!

Składy Kadr Narodowych już oficjalnie zatwierdzone!

źródło: wyborcza.pl

Na oficjalnym posiedzeniu 17 kwietnia 2018r. Zarząd Polskiego Związku Narciarskiego zatwierdził skład Kadr Narodowych na nadchodzący sezon. Poznaliśmy nie tylko składy drużyn skoków narciarskich, ale także innych sportów zimowych, takich jak kombinacja norweska. Oficjalnie zostały także podane nazwiska sztabu szkoleniowego. 

Skład kadry A nie zdziwi chyba nikogo. Oczywiście składa się na nią cała szóstka dobrze nam znanych (i lubianych!)  zawodników takich, jak Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Stefan Hula oraz Jakub Wolny. 
Jeśli chodzi o kadrę szkoleniową też nie ma tam zbytnich niespodzianek. Stefan Horngacher po raz kolejny będzie trenował naszą kadrę w nadchodzącym sezonie. Oprócz niego w kadrze tej pojawią się także jego dwaj asystenci, fizjoterapeuta, dwóch serwisantów oraz trener techniczny. 
Oprócz tego pojawiły się także nazwiska osób współpracujących z kadrami. Nowością będzie Jan Winkiel - osoba odpowiedzialna za kontakt z mediami oraz Paweł Witczak - informatyk kadry. Reszta osób, w tym znany dobrze wszystkim Adam Małysz, pozostaje przy swoich funkcjach. 
W kadrze B również mamy do czynienia z zawodnikami, o których wielokrotnie słyszeliśmy. Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Tomasz Pilch - to tylko ci najbardziej znani. Nowością jest natomiast trener - Maciej Maciusiak, o którym pisałyśmy już wcześniej. 
Nadzór nad całością kadr będzie sprawował nie kto inny jak sam Adam Małysz, przy udziale Stefana Horngachera. Trenerzy wszystkich kadr, w tym także juniorów już zadeklarowali ścisłą współpracę.

Kadra Narodowa A

Zawodnicy:
Kamil Stoch – KS Eve-nement Zakopane
Maciej Kot – AZS Zakopane
Piotr Żyła – WSS Wisła
Dawid Kubacki – TS Wisła Zakopane
Stefan Hula – KS Eve-nement Zakopane
Jakub Wolny – LKS Klimczok Bystra

Kadra szkoleniowa:
Stefan Horngacher – trener główny A, B, Juniorów
Grzegorz Sobczyk – asystent trenera głównego
Zbigniew Klimowski – asystent trenera głównego, koordynator A i B
Michal Doleżal – trener techniczny, koordynacja sprzętowa A, B, Juniorów
Łukasz Gębala – fizjoterapeuta
Kacper Skrobot – serwisant
Maciej Kreczmer – serwisant

Osoby współpracujące:
dr Harald Pernitsch – konsultant naukowy – skoki A i B
Aleksander Winiarski – lekarz – skoki A, B, Juniorów
Jakub Kozel – fizjoterapeuta
Piotr Krężałek – biomechanik – skoki A, B, Juniorów
Matthias Prodinger – konsultant ds. sprzętu
Adam Małysz – Dyrektor – skoki A, B, Juniorów, Kobiet + KN, konsultant Zarządu PZN
Paweł Witczak – IT, analiza video, logistyka – wszystkie kadry w skokach
Jan Winkiel – osoba odpowiedzialna za kontakt z mediami


Kadra Narodowa B

Zawodnicy:
Tomasz Pilch – WSS Wisła
Bartosz Czyż – WSS Wisła
Paweł Wąsek – WSS Wisła
Klemens Murańka – TS Wisła Zakopane
Aleksander Zniszczoł – WSS Wisła
Przemysław Kantyka – LKS Klimczok Bystra

Kadra szkoleniowa:
Maciej Maciusiak – trener główny
Radek Žídek – trener techniczny
Daniel Kwiatkowski – asystent trenera głównego
Michał Górny – fizjoterapeuta
Kamil Skrobot – serwisant

Osoby współpracujące:
Magdalena Wieczorek – dietetyk – skoki B, Juniorów i Juniorek


Kadra Narodowa Juniorów

Zawodnicy:
Kacper Juroszek – WSS Wisła
Karol Niemczyk – LKS Klimczok Bystra
Damian Skupień – TS Wisła Zakopane
Mateusz Gruszka – AZS Zakopane
Szymon Pawłowski – LKS Klimczok Bystra
Szymon Jojko – WSS Wisła
Kacper Stosel – AZS Zakopane

Kadra szkoleniowa:
Wojciech Topór – trener główny
Grzegorz Miętus – asystent trenera głównego
Piotr Fijas – asystent trenera głównego
Andrzej Zapotoczny – serwisant, fizjoterapeuta, trener techniczny
Vacat – fizjoterapeuta


Źródło: pzn.pl

8:59 PM

Nowa twarz w sztabie trenerskim kadry "A"

Nowa twarz w sztabie trenerskim kadry "A"

fot.: fis-ski.com

W lutym bardzo głośną sprawą było brak podpisania nowego kontraktu przez Stefana Horngachera. Pojawiały się różne doniesienia, że austriackim trenerem zainteresowane są kadry Niemiec oraz jego ojczyzny. Co go przekonało do przedłużenia współpracy z reprezentacją Polski? Odpowiedź jest krótka i z pewnością wyjaśni Wam tytuł tego artykułu. Technologia. 

Jak powszechnie wiadomo, Austriak jest zwolennikiem kooperacji z naukowcami, aby zespół miał dostęp do jak najbardziej innowacyjnych rozwiązań dotyczących sprzętu i wreszcie dorównał poziomem innym nacjom. Warunek został spełniony i już teraz wiemy, że sztab trenerski powiększy się o informatyka, którego pracą będzie zagwarantowanie wprowadzenia wszelkich nowinek technologicznych. W nowych sezonie sztab będzie liczył 7 osób. 

Co do zawodników, to w kadrze "A" jak u Franciszka Smudy, po prostu bez zmian. Wymieniać chyba nie powinnyśmy, bo nazwiska są każdemu znane, jednak dla pewności przypominamy: Kamil Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Piotr Żyła, Jakub Wolny.


Źródło: sportowefakty.pl

8:00 PM

Kamil Stoch nie przestaje zaskakiwać! Co tym razem zrobił Mistrz Olimpijski z Soczi i Pjongczang?

Kamil Stoch nie przestaje zaskakiwać! Co tym razem zrobił Mistrz Olimpijski z Soczi i Pjongczang?

www.olimpijski.pl / fot. Szymon Sikora


Najpierw wygrana całego cyklu 66. Turnieju Czterech Skoczni  ( wygrany każdy konkurs), potem Willingen Five, następnie złoto Olimpijskie, Raw Air i do tego jeszcze Planica 7. Stoch zadziwia nas z dnia na dzień.

Tym razem zdobywca wielu trofeów w minionym sezonie, całą swoją nagrodę za zdobycie tytułu olimpijskiego (120 000 zł) przekazał sztabowi szkoleniowemu. - Są to osoby po prostu, którym wiele zawdzięczam, którzy spędzają z nami po prostu mnóstwo czasu, dzielą z nami radości i porażki, za to z całego serca im dziękuję i jeśli nas oglądają to też jest Wasza chwila, Wasze święto, nasze wspólne święto i właśnie tym wszystkim chciałbym się z Wami podzielić jak i również tą tu nagrodą… albo w całości będzie dla Was - Powiedział Kamil na Gali Olimpijskiej, która odbyła się w Warszawie. Pokazał on swoją wielkość, klasę i skromność. Dla wielu ludzi ta chwila była na pewno wzruszająca. Podziękowania Stoch kierował również w stronę kibiców i obecnych na gali gości, na czele ze sportowcami. Oczywiście nie obyło się również bez wyrazów wdzięczności dla swojej żony Ewy, o której zawsze mówi w superlatywach oraz wszystkich drugich połówek jego kolegów. Myślę, że ten człowiek jeszcze nie raz zawróci skokowym światem i już nie mogę się doczekać, kiedy ponownie zdominuje na skoczni. 

Źródło: sport.tvp.pl


4:55 PM

Podsumowanie sezonu kadry Czech

Podsumowanie sezonu kadry Czech
Dzisiaj podsumujemy osiągnięcia kadry, która w zeszłym sezonie zajęła 10. miejsce w pucharze narodów. Czesi przeżywają ogromny kryzys w skokach narciarskich, co widać w poniższym podsumowaniu, w którym znajduje się tylko trzech skoczków z tego kraju.

Vojtěch Štursa
68. miejsce w Pucharze Świata - 3 punkty

Sezon 2017/2018 nie był udany dla młodego Czecha. Štursa punktował tylko raz w zawodach najwyższej rangi. Miało to miejsce w Niżnym Tagile, gdzie zajął on 28. miejsce. Brał udział w igrzyskach olimpijskich w Korei, jednak odpadł w kwalifikacjach do konkursu na skoczni normalnej.


Roman Koudelka
57. miejsce w Pucharze Świata - 12 punktów

Dopiero miejsce pod koniec szóstej dziesiątki zajął, jak wydawać by się mogło czołowy zawodnik reprezentacji Czech. Dwa razy udało mu się zdobyć punkty do klasyfikacji generalnej. Punktował w Oberstdorfie w pierwszym konkursie TCS, gdzie zajął 30. miejsce i drugi raz punkty zdobył w Zakopanem, zajmując 20. lokatę. Koudelka startował również na tegorocznych igrzyskach olimpijskich,  na których zarówno na skoczni normalnej, jak i dużej zajmował 25. miejsce.
Znalezione obrazy dla zapytania cestmir kozisek
(fot: berkutschi.com)

Čestmír Kožíšek
48. miejsce w Pucharze Świata - 30 punktów

Najlepszy start Kožíšek zaliczył podczas lotów w Tauplitz, gdzie zajął 13. miejsce. Drugi raz punktował, zajmując 21. lokatę podczas konkursu w Zakopanem. Podobnie jak wyżej wymienieni zawodnicy Kožíšek również wziął udział w igrzyskach olimpijskich. Do konkursu na skoczni normalnej nie zdołał się zakwalifikować, a na skoczni dużej uplasował się na 28, miejscu.

źródło: wikipedia.pl/fis-ski.com

3:40 PM

Nowy trener kadry B!

Nowy trener kadry B!
Fot:  www.facebook.com/maciej.maciusiak
W Polskim Związku Narciarskim zmiany zachodzą pełną parą. Znamy już nazwisko trenera kadry B. Pomysłodawcami zatrudnienia Maciusiaka byli Adam Małysz i Stefan Horngacher.

Kadra B ma być bezpośrednim zapleczem kadry A, dlatego teraz będą w niej trenować największe nadzieje polskich skoków. Tomasz Pilch, Paweł Wąsek oraz Bartosz Czyż już rozpoczęli treningi. Przez dwa ostatnie sezony Maciusiak  pracował z juniorami, uzyskując bardzo dobre wyniki. Teraz przyszedł czas na nowe, bardziej wymagające zadanie. Sam Apoloniusz Tajner chwali pracę polskiego trenera i wyraża nadzieję na coraz lepsze efekty pracy z młodymi zawodnikami. Dodatkowo, prezes PZN przyznał, iż niższe kadry dostaną także więcej pieniędzy na rozwój.

Miejmy nadzieję, że od tej pory będziemy słyszeć nie tylko o sukcesach sportowców z kadry A, ale także o tych należących do kadry B. Wygląda na to, iż zmiany w polskich skokach pomogą prężniej rozwijać ten sport i wyłonić potencjalnych następców Adama Małysza i Kamila Stocha.

Żródło: http://sport.onet.pl


3:38 PM

Powrót Simona Ammanna na skocznie!

Powrót Simona Ammanna na skocznie!

Niektórzy skoczkowie wypoczywają na słonecznych wakacjach, a inni wolą poskakać. Tylko jeden zawodnik z czołówki Pucharu Świata rozpoczął już treningi na skoczni. Mowa tu oczywiście o czterokrotnym mistrzu olimpijskim. Od kilku dni Simon Amman testuje na skoczni w Einsiedeln nowe buty z włókna węglowego, które mają za zadanie poprawić jego lądowanie szczególnie na skoczniach mamucich. Szwajcar ze wszystkich sił próbuje wrócić do najwyższej formy sprzed kilku lat. Berni Schoedler, szef szwajcarskich skoków twierdzi, że Simon wykorzystuje dynamikę, której jeszcze nie stracił po zimie. Wyniki testu butów mają zdecydować czy zobaczymy Ammanna następnej zimy, czy już nie. Reszta drużyny ma do niego dołączyć w ciągu dwóch tygodni i wtedy zostanie podjęta decyzja o dalszych przygotowaniach do sezonu. 


Źródło: blick.ch

2:40 PM

TOP10 najkrótszych skoków w historii

TOP10 najkrótszych skoków w historii
Takiego zestawienia jeszcze u nas nie było. Poświęciłyśmy swój cenny czas i znalazłyśmy dla was takie perełki. W tym niechlubnym rankingu nie brakuje znanych nazwisk. Pewnie spodziewaliście się samych Kazachów. A jednak był ktoś od nich gorszy! Takie skoki pokazują, jak nieprzewidywalny może być sport.

10. Jurij Tepes - 78 m podczas zawodów w Niżnym Tagile (13.12.2015r.)


9. Robert Mateja - 77 m podczas zawodów w Planicy (20.02.2004r.)
i
Harri Olli - 77 m podczas zawodów w Kuusamo (28.11.2009r.)8.  Aleksandr Svietlov - 70 m podczas zawodów w Planicy (20.02.2004r.)


7. Jakub Janda - 68 m podczas zawodów w Planicy (19.03.1999r.)
i
Stefan Hula - 68 m podczas zawodów w Kuusamo (20.01.2007r.)6. Kalle Keituri - 66 m podczas zawodów w Kuusamo (27.11.2009r.)


5. Vincent Decombes Sevoie - 63 m podczas zawodów w Kuusamo (24.11.2006r.)


4. Stephan Hocke - 60 m podczas zawodów w Bischofshofen (06.01.2012r.)


3. Sven Hannawald - 58 m podczas zawodów w Kuusamo (30.11.2002r.)


2. Jurij Tepes - ok. 30 m podczas zawodów w Bischofshofen (06.01.2012r.)
Jednak skok pozwolono mu powtórzyć ze względu na zalegający śnieg na torach najazdowych.


1. Takanobu Okabe - 20 m podczas zawodów w Kuopio (02.12.2000r.)
Niestety druga seria, w której Okabe oddał tak daleki skok, została odwołana, przez co ten imponujący wynik nie znajduje się w protokole zawodów. 


Źródło: youtube.com, wikipedia.org, informacja własna

12:10 AM

Zakopane zamiast Wisły w 2019?

Zakopane zamiast Wisły w 2019?

Podczas spotkania FIS w Zurychu planowane jest ułożenie kalendarza LGP na 2019 rok. Polska nadal pozostaje w planach, jednakże miejsce ma się zmienić. Tym razem nie w Wiśle, a w Zakopanem mielibyśmy oglądać letnie zmagania najlepszych skoczków. Po ośmiu latach LGP miałoby powrócić do stolicy Podhala, natomiast w 2020 to Wisła miałaby ponownie organizować LGP, tak wynika z porozumienia, jakie nastąpiło miedzy miastami. 

- Zakopane zastąpiłoby w Letniej Grand Prix Wisłę. Wielka Krokiew jest już całkowicie zmodernizowana, więc można starać się już o przeprowadzenie zawodów także latem. Na razie jednak nie wiadomo, czy Zakopane, podobnie jak Wisła przez wiele lat, inaugurowałoby sezon letni - powiedział Apoloniusz Tajner.

Letnie Grand Prix od wielu lat jest inaugurowane na skoczni im. Adama Małysza, natomiast na Wielkiej Krokwi zawody LGP ostatni raz gościły w 2011 roku.

źródło: onet.pl

8:38 PM

Podsumowanie sezonu kadry Rosji

Podsumowanie sezonu kadry Rosji
Sezon dawno za nami, a my w dalszym ciągu podsumowujemy jaki był w wykonaniu poszczególnych reprezentacji. Dziś czas na reprezentację Rosji.
Sborna w minionym sezonie zajęła ósme miejsce w klasyfikacji Pucharu Narodów z dorobkiem 455 punktów (400 drużynowo i 55 indywidualnie), a do siódmej Szwajcarii straciła aż 576 punktów. Spośród startujących zawodników, tylko trzem udało się zdobyć punkty do klasyfikacji Pucharu Świata. Najlepszym skoczkiem w ekipie okazał się Dienis Korniłow.


 Dienis Korniłow
42. miejsce w Pucharze Świata - 46 punktów

Patrząc na statystyki, Rosjanin zanotował spadek w stosunku do poprzedniego sezonu o 3 pozycje, bowiem sezon 2016/2017 zakończył na 39. pozycji. Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich Korniłow może zaliczyć do umiarkowanie udanych. W Obersdorfie udało mu się "wyskakać" 19. miejsce. Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu, gdzie skoczkowie rosyjscy występowali pod flagą olimpijską, w wykonaniu skoczka z Niżnego Nowogrodu nie były najlepsze. Konkurs na skoczni średniej zakończył na 24. pozycji, na 29. zaś konkurs na skoczni dużej. 


Jewgienij Klimow
65. miejsce w Pucharze Świata - 7 punktów

Kolejnym w klasyfikacji skoczkiem z Rosji jest Jewgienij Klimow, który wystąpił w ośmiu konkursach z cyklu Pucharu Świata. Zdobył on 7 punktów i sezonu 2017/2018 i minionego sezonu nie może zaliczyć do udanych. W poprzednim sezonie bowiem w klasyfikacji generalnej był 17. W Turnieju Czterech Skoczni nie osiągnął bardziej znaczącego wyniku i ostatecznie uplasował się na 43. miejscu.  W Mistrzostwach Świata w lotach nie wystąpił. Igrzyska Olimpijskie zakończył z 30. miejscem na skoczni średniej i 26. na skoczni dużej. Turniej Raw Air zakończył się dla niego na 34. pozycji, a więc zanotował awans w stosunku do zeszłej edycji o sześć lokat. 

fot. wikipedia.org

Dimitrij Wasiljew 
69. miejsce w Pucharze Świata - 2 punkty

Ostatnim skoczkiem, który w miniomym sezonie został sklasyfikowany jest Dimitrij Wasiljew. Dla skoczka z Ufy miniony sezon był najgorszym od sezonu 2010/2011. Rekordzista Rosji w długości skoku narciarskiego dwukrotnie znalazł się w najlepszej "30" zawodów z cyklu Pucharu Świata, zajmując właśnie trzydziestą pozycję w Niżnym Tagile i Willingen. Turniej Czterech Skoczni to znaczący spadek w stosunku do poprzedniego sezonu - 66. pozycja na pewno nie usatysfakcjonowała ani kibiców, ani samego skoczka. Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich w Obersdorfie zakończył na 23. miejscu. 

Rosjanie nie błyszczeli w minionym sezonie. Na pewno kibice, federacja, trenerzy oraz sami skoczkowie liczyli na dużo lepsze wyniki. Ósme miejscy w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów to jednak na tę chwilę jedyne, na co ich stać. 


źródło: informacja własna/ wikipedia.org/ fis-ski.com

6:25 PM

RAW AIR pod znakiem zapytania

RAW AIR pod znakiem zapytania
Znalezione obrazy dla zapytania rawair 
(fot: rawair.com)
- Jestem odpowiedzialny za organizację zawodów PŚ od 15 lat i nigdy nie przydarzyła się taka sytuacja. Jest ona nadzwyczaj poważna i bierzemy pod uwagę, że możemy stracić wiele konkursów PŚ. Mamy teraz tylko miesiąc czasu, co jest naprawdę mało, ponieważ za homologację są odpowiedzialni właściciele obiektów, a nie NSF. W dodatku w przypadku każdego z nich struktura własności jest zupełnie inna -

Czytaj więcej na https://eurosport.interia.pl/skoki-narciarskie/news-ps-w-skokach-trzy-z-czterech-skoczni-turnieju-raw-air-bez-ho,nId,2569552#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

RAW AIR to norweski turniej, który w tym roku odbył się po raz drugi w historii. Odbywa się on na czterech skoczniach - w Oslo, Lillehammer, Trondheim oraz w Vikersund.

Kolejna edycja turnieju jest jednak zagrożona, gdyż w piątek miało miejsce zebranie FIS w Zurychu na którym poinformowano, że  homologację utraciły trzy z czterech skoczni.  - Jedynym obiektem, który posiada homologację na przyszły sezon to Holmenkollen w Oslo. Wiadomość ta spadła na nas jak grom z jasnego nieba - powiedział Terje Lund z norweskiej federacji narciarskiej.

W przypadku mamuta w Vikersund  chodzi o zeskok i specyfikacje techniczne, natomiast w Lillehammer i Trondheim braki nie są aż tak duże. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze kwestia finansowa. - Jestem odpowiedzialny za organizację zawodów PŚ od 15 lat i nigdy nie przydarzyła się taka sytuacja. Jest ona nadzwyczaj poważna i bierzemy pod uwagę, że możemy stracić wiele konkursów PŚ. Mamy teraz tylko miesiąc czasu, co jest naprawdę mało, ponieważ za homologację są odpowiedzialni właściciele obiektów, a nie NSF. W dodatku w przypadku każdego z nich struktura własności jest zupełnie inna - oznajmił Lund.

Norwegowie informują, że prace potrwają kilka tygodni i nie wiadomo też czy państwo przeznaczy na remont odpowiednie środki. - Czasu jest bardzo niewiele, a sytuacja jest bardzo poważna. Bierzemy pod uwagę, że stracimy kilka konkursów Pucharu Świata.

źródło: eurosport.interia.pl/informacja własna

5:55 PM

FIS zmienia przepisy dotyczące masy ciała skoczków

FIS zmienia przepisy dotyczące masy ciała skoczków

fot. sport.onet.pl

Międzynarodowa Federacja Narciarska postanowiła wprowadzić nowy przepis, który ma na celu ochronę zdrowia skoczków. FIS zajmie się kontrolą masy ciała zawodników.


Skoki narciarskie to sport, w którym jednym z najważniejszych czynników jest waga. Zależność jest prosta - im mniej ważysz, tym dalej jesteś w stanie polecieć. W ostatnich latach bardzo dużo mówiło się o wadze skoczków narciarskich. Wszystko zaczęło się kilkanaście lat temu od problemów z anoreksją Svena Hannawalda. Federacja nie chciała dopuścić do tego, by podobne problemy spotkały innych, dlatego w 2004 roku wprowadzono przepis o BMI. 
W ostatnim czasie czeski skoczek, Vojtěch Štursa opublikował na jednym ze swoich portali społecznościowych zdjęcie, na którym wygląda bardzo szczupło. Znowu zaczęły się dyskusje, dlatego FIS postanowiło wprowadzić nowe reguły. 
Ale nie tylko Czech jest bardzo wychudzony. Większość skoczków jest bardzo drobna, a wiąże się to z tym, że im mniej skoczek waży, tym krótsze ma narty i jest w stanie dalej polecieć. Nie jest więc dziwne, że skoczkowie chudną na potęgę. Jednym z pierwszych celów Stefana Horngachera po objęciu reprezentacji Polski było odchudzenie swoich podopiecznych. W ciągu minionego sezonu w kuluarach mówiło się o tym, że Słoweńcom i Norwegom nie podoba się waga polskich skoczków, oraz że zastanawiają się nad złożeniem protestu do komisji sprzętowej FIS.
Po przeanalizowaniu danych z ostatnich lat, Międzynarodowa Federacja Narciarska zdecydowała się na wprowadzenie nowych reguł. Do tej pory bowiem skoczkowie byli ważeni w butach i z wkładkami, teraz jednak na wadze będą musieli stanąć bez nich. Oznacza to, że będą musieli nieco przytyć, by nie naruszać przepisów.

fot. instagram.com/stursa.vojtech

źródło: informacja własna/sport.onet.pl 

4:46 PM

Spotkajcie medalistów Igrzysk Olimpijskich w Warszawie

Spotkajcie medalistów Igrzysk Olimpijskich w Warszawie

fot.goactiveshow.pl

Byliście kiedyś w Warszawie? Jeśli nie, macie właśnie idealny powód by odwiedzić stolicę naszego kraju. Powiedzmy sobie szczerzę, naszych skoczków poza skocznią  okazję spotkać mamy rzadko, dlatego jest to dobra wiadomość dla wszystkich fanów skoków narciarskich! Naszych trzech, najlepszych zawodników zeszłej zimy (czyt. Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula) będziecie mieli szansę spotkać już 19 maja w Ptak Warsaw Expo, gdzie przez 30 minut będą prezentować specjalnie dla uczestników Go Active Show jak wygląda trening skoczka narciarskiego. Jest to również doskonała okazja, do zrobienia sobie z zawodnikami pamiątkowego zdjęcia czy autografu. Naszych medalistów Igrzysk Olimpijskich spotkamy 19 maja, jednak warto pamiętać, że Go Active Show będzie trwało w dniach 18-20 maja i można spotkać tam również innych, świetnych sportowców. Bilety na to wydarzenie można zakupić na stronie: goactiveshow.pl


Źródło: goactiveshow.pl
Copyright © 2016 Skoki okiem Kobiet , Blogger