8:31 PM

Lata młodości vs teraźniejszość - Finlandia

Lata młodości vs teraźniejszość - Finlandia
Reprezentacja Finlandii może nie jest najbardziej popularną grupą wśród narodowości startujących w konkursach skoków narciarskich, ale i zawodnicy z tego kraju mają swoich fanów. W naszej serii przyszedł więc czas na zdjęcia z młodości kilku fińskich reprezentantów. Znaleźć je było dość trudno, ale czego się nie robi dla czytelników, prawda? Zapraszam na krótką podróż śladami "nastoletnich" zdjęć Finów!

Ville Larinto

Ville to według mnie idealny przyklad stwierdzenia "dojrzewanie - robisz to dobrze". Jeszcze kilka lat temu nie zdobywał raczej serc milionów dziewczyn. Teraz chyba niejedna chciałaby zwrócić na siebie jego uwagę.  

Foto: mtv.fi


Post udostępniony przez Ville Larinto (@villelarinto)


Eetu Nousiainen

Trudno mówić o zdjęciach z młodości Eetu...bo jego młodość dalej trwa. Niemniej jednak dokopałam się do dość młodych i dawnych zdjęć. Zobaczcie, jaki był z niego słodziak!
Foto: facebook.com


Andreas Alamommo

Nie jestem pewna czy wielu z Was kojarzy tego skoczka, ale trzeba przyznać, że mocno dojrzał przez ostatnie kilka lat. Ostatnio szerszej publiczności mógł pokazać się podczas konkursów z cyklu Pucharu Beskidów.

Post udostępniony przez Andreas Alamommo (@andreasalamommo)

Jarkko Määttä 

Może i lata upłynęły, ale Jarkko nadal dla wielu kibiców będzie miał urodę "wiecznego chłopczyka". Zobaczcie sami, jak niewiele zmienił się przez ostatnie cztery lata.

Foto: facebook.com


Janne Ahonen 

Na koniec zostawiłam coś specjalnego. Chyba każdy kojarzy tego skoczka, a kto nie pamięta jego świetlanych czasów, niech tylko spojrzy na to zdjęcie! 

Foto: pinterest.com8:24 PM

TOP10 skocznych piosenek według Tysi

TOP10 skocznych piosenek według Tysi
Dzisiaj ja zapraszam was na moje TOP10, większość piosenek pochodzi w sumie z LGP, ponieważ tam najczęściej można mnie spotkać. Wiadomo, że mam tego więcej, ale wybrałam moje ulubione z lat 2014,2015,2016 i 2017.10. Shakira-Dare (la la)


To piosenka, która najczęściej leciała podczas Letniej Grand Prix w 2014. W momencie, kiedy przez skocznię przechodziła burza, świetnie umiliła mi czas.

9. DJ Snake-Let Me Love You ft. Justin Bieber


Ten utwór kojarzy mi się z moją podróżą, na Puchar Świata 2017 do Zakopanego. Mogę stwierdzić, że byłam wtedy uzależniona od tej piosenki, śpiewałam ją przez całe 5 dni mojego wyjazdu. 

8. Party Maker


szejker szejker party maker . Stoję zmarznięta na Pucharze Świata i jedyne o czym myślę, to ciepła herbata nie czuję jak rymuję a tu na skoczni Party Maker, znałam tą piosenkę już wcześniej, ale kojarzy mi się tylko z tymi strasznymi chwilami na skoczni. 

7. Taco Hemingway - Miałaś być (Kukis Blend)

Ja to ja więc raps pojawić się musiał. To głównie ten towarzyszył mi w spacerach po Zakopanem, drodze na skocznię i z skoczni oraz w podróży, więc oficjalnie mianuję go rapem PŚ w Zako 2017. 

6. Adam Lambert - Ghost Town

To jedna z nielicznych piosenek, która miała zaszczyt znaleźć się na moim telefonie. Towarzyszyła mi podczas dwóch wyjazdów - LGP 2015 i 2016


5. Alan Walker - Faded

Kocham wszystkie jego piosenki, ale ta była niezastąpiona podczas LGP 2016, nie wiem jak inni ale ja głównie przy niej się bawiłam. 

4. Mig - Wymarzona

A teraz zapraszam na maraton disco polo! Kto nie słuchał tego chociaż raz podczas wyjść po skokach? Na pewno nie ja! 

3. Long & Junior - Bądź moją królową

Letnie Grand Prix 2016 i spotkania z internetowymi znajomymi, nowo poznane osoby i wspólne wołanie skoczków.

2.  Joker & Sequence - Aparatka

Kolejny hit mojego wyjazdu podczas sezonu letniego 2016. Nie ma to jak wracać ze skoczni razem z bratem drąc się na cały głos i śpiewając właśnie tą piosenkę.

1. Akcent - Przekorny los

Przed państwem moja ukochana piosenka. Hit Zako 2017, podbiła moje serce, tylko tyle mogę powiedzieć. Kocham ją. 

8:05 PM

Bio numeru 11. z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata

Bio numeru 11. z klasyfikacji generalnej Pucharu Świata
Dziś mam dla Was bio osoby znanej myślę, że każdemu. Kultowe teksty, takie jak "hehe", "córka zjadła kostkę z kibla" czy "postawię mu flaszkę" stale goszczą we wszystkich środowiskach, a zwłaszcza tym skocznym. Prywatnie jest kochającym mężem i szczęśliwym tatą dwóch pociech. Powitajcie Piotra Żyłę!
Data urodzenia, klub.
Piotrek urodził się 16. stycznia 1987 roku w Cieszynie. Jest reprezentantem klubu WSS Wisła.

Początki kariery, debiut oraz pierwsze punkty PŚ.
Zaczynał skakać, gdy miał zaledwie 8 lat. 26. grudnia 2004 r. w Sankt Moritz zadebiutował w zawodach Pucharu Kontynentalnego, jednak prawo do startu w zawodach najwyższej rangi wywalczył 14 stycznia 2005 r.
26 stycznia 2006 roku nastąpił jego debiut w Pucharze Świata, gdzie już przy pierwszym dniu zmagań wywalczył swoje pierwsze punkty.

Rekord życiowy.
Jego życiówka wynosi 245,5 m, a osiągnął ją 18 marca 2017 roku na Vikersundbakken.

Największe osiągnięcia, triumfy, miejsca na podium.
Największe indywidualne osiągnięcia, którymi może pochwalić się Piotrek, to zdecydowanie brązowy medal na tegorocznych Mistrzostwach Świata i drugie miejsce w klasyfikacji końcowej Turnieju Czterech Skoczni. Aż trzy razy zdobył tytuł Mistrza Polski. Poza tym, na jego koncie znajdują się sukcesy drużynowe: złoty i podwójny brązowy medal Mistrzostw Świata (kolejno 2017, 2013 i 2015). W Pucharze Świata zwyciężył raz (Oslo w sezonie 2012/13), a na podium indywidualnie stanął trzy razy.

Ciekawostki.
Jego żona jest kuzynką Adama Małysza.
Siostra jego żony, Magdalena, jest żoną Aleksandra Zniszczoła.
Ma syna Jakuba (ur. 2007) i córkę Karolinę (ur. 2012).

4:32 PM

Heinz Kuttin o swojej decyzji

Heinz Kuttin o swojej decyzji
Znalezione obrazy dla zapytania heinz kuttin stefan kraft
(fot: kurier.at)

We wtorek Heinz Kuttin ogłosił, że rezygnuje ze stanowiska szkoleniowca kadry austriackiej. Zobaczcie co powiedział o powodach rezygnacji. - Kiedy znajdujesz się w negatywnej spirali, z której nie można się wydostać, pojawia się przekonanie, że dobrze zakończyć pewien etap - oznajmił Austriak po analizie sezonu. - Ten sezon był ekstremalnie trudny. Przygotowywaliśmy się do niego tak jak do poprzedniego, dodając pewne punkty, ale w końcu okazało się, że niektóre rzeczy nie były właściwe - dodał. 

Kuttinowi zostało zadane pytanie czy nadal chce pracować na stanowisku trenera, czy wytrzyma presję, która z czasem będzie wyższa i czy da radę w takiej presji pracować tak, aby były widoczne efekty. - To były właśnie powody dla których powiedziałem, że moja przyszłość będzie wyglądać inaczej - podkreśla były już trener. Heinz Kuttin powiedział, że czteroletnia praca była niezmiernie pięknym czasem, ale z jednym zastrzeżeniem - Jeśli można by było pozbyć się dwóch ostatnich miesięcy, byłoby pięknie.

Austriacki szkoleniowiec świętował z drużyną wiele sukcesów. Jak powiedział - Pozytywy były też w tym trudnym sezonie. Nie rozpadliśmy się, mimo że było to emocjonalnie szalenie trudne, ponieważ nie jesteśmy zadowoleni, gdyż często nie robiliśmy ostatniego kroku. Najważniejszym osiągnięciem był podwójny tytuł Mistrza Świata zdobyty przez Stefana Krafta w Lahti w 2017 roku - wyjaśnia Kuttin. Sukces Krafta potrwa do 2019 roku, ponieważ wtedy odbędą się Mistrzostwa Świata w Seefeld - W każdym konkursie indywidualnym (w Innsbrucku i w Seefeld) będziemy mogli wystawić pięciu zawodników. To jest spadek, który zostawiam mojemu następcy - zauważa Kuttin.

Szkoleniowiec powiedział również, że ważne jest aby zespół ponownie podszedł do sprawy z ,,wielką odwagą''. - Życzę jak najlepiej nowemu trenerowi oraz każdemu skoczkowi. Sam Kuttin chce się teraz zregenerować, a potem planować swoją przyszłość. Zapytany właśnie o nią odpowiedział - Chcę coś zrobić, gdy widzę, że gdzieś jest dużo zapału. Czy będzie to związane ze skokami, czy z Karyntią, czy będzie to zupełnie coś innego, zobaczymy.

źródło: laola1.at

11:00 AM

LGP Wisła 2018 First Minute

LGP Wisła 2018 First Minute


Kwiecień już zawitał na naszych kalendarzach, więc do Letniego Grand Prix coraz mniej czasu. W tym roku na zawodach w Polsce zobaczymy się w przedostatni weekend lipca. Niestety, ale termin jeszcze nie jest do końca ustalony i waha się pomiędzy piątkiem i sobotą, a sobotą i niedzielą.

Z Warszawy do Katowic najłatwiej się jest dostać pociągiem, aby spokojnie zdążyć na kwalifikacje najlepiej pojechać porannym pociągiem i pierwszym busem z Katowic do Wisły. Pociąg jedzie około 3 godzin, natomiast bus 2. Z Warszawy należy wyjechać najpóźniej o 6 rano, gdyż pierwszy bus odjeżdża o 9:25. Koszt przejazdu Warszawa - Wisła to około 60 zł (bus 17, pociąg 43). Z powrotem również preferujemy bus oraz pociąg. Bus wyjeżdża o godzinie 9:10, do Katowic przyjeżdża o 11:10. Dzięki temu koło południa można powrócić pociągiem do Warszawy i być tam na godzinę 15 (Koszt to ponownie 60 zł)

Noclegi w Wiśle od środy do niedzieli (lub od czwartku do poniedziałku) na dwie osoby to koszt około 700 złotych. Jest jeszcze kilka wolnych noclegów, ale ich liczba sukcesywnie się zmniejsza.

Biorąc pod uwagę, iż na skoczni będziemy oglądać nie tylko mężczyzn, ale także kobiety, cena wejściówek zapewne wzrośnie. Jednakże przypomnimy wam ceny na zeszłoroczne zawody. W 2017 roku kwalifikacje można było oglądnąć za 10 zł (sektor stojący) bądź za 20 zł (sektor siedzący), jeden konkurs był wydatkiem rzędu 30 zł (sektor stojący), 50 zł (sektor siedzący) bądź 70 zł (sektor zadaszony). Była również możliwość zakupu karnetów na konkurs indywidualny i drużynowy (50 zł, 80 zł oraz 120 zł).

W sumie za wyjazd na dwie osoby trzeba zapłacić około 1000 zł, nie wliczając w to biletów.

źródło: informacja własna

10:49 AM

Krzysztof Miętus w nowej roli

Krzysztof Miętus w nowej roli

Czas między zakończeniem sezonu, a rozpoczęciem Letniej Grand Prix, to czas, w którym często słyszymy o zmianach na stanowiskach trenerów, ale również o zakończeniu kariery przez danych skoczków. Tym razem było identycznie, wczoraj świat obiegła informacja, że 27-letni Krzysiek Miętus postanowił odwiesić narty na kołek. Jakiś czas temu, przed sezonem letnim Stefan Horngacher dał mu szansę i powołał go do kadry A, jednak brak postępów i wyników spowodował ponowne przeniesienie Miętusa do kadry B. Jak sam zainteresowany podaje, powodem zakończenie jego kariery były głównie niezadowalające go wyniki. Jednak sam przyznał, że przez te wszystkie lata tak zżył się ze skokami narciarskimi, że ten przesympatyczny człowiek postanowił pozostać w świecie skoków w innej roli. Mianowicie Krzysztof Miętus został trenerem klubu Eve-nement Team Zakopane. Ewa Bilan-Stoch przyznaje, że cieszy się, że były już skoczek dołączył do sztabu zakopiańskiego klubu, ponieważ nikt lepiej nie przekaże dzieciom wiedzy na temat skoków, niż ktoś, kto sam tego doświadczył. Krzysiowi życzymy wszystkiego najlepszego w nowej pracy!

źródło: skijumping.pl

7:42 PM

Roszady wśród trenerów

Roszady wśród trenerów
Koniec sezonu praktycznie zawsze oznacza wielkie zmiany, jednak tegoroczne roszady, a dokładniej ich mnogość, mogły zaskoczyć, szczególnie kiedy coś zmienia się po prawie ćwierć wieku.

Zacznijmy jednak od sytuacji Finów dawniej mających liczne sukcesy, które do teraz wspominają z nostalgią kibice, dzisiaj będących w sporym kryzysie finansowym oraz formy. Nieszczęścia chodzą parami i łatwo w tym przypadku znaleźć potwierdzenie. Od dłuższego czasu wiadome było, że austriacki trener Andreas Mitter, pełniący tę funkcję od sezonu 2016/17, nie chce przedłużać kontraktu z powodu braku jakichkolwiek perspektyw. Głównym kandydatem jest, znany trochę dłużej “siedzącym" w skokach kibicom, Lauri Hakola, który swoją karierę zakończył w sezonie 2006/07 po uprzednim zajęciu 54. miejsca w klasyfikacji generalnej cyklu Pucharu Świata. Jest uznawany za najlepsze rozwiązanie, gdyż zagwarantowałby spore oszczędności finansowe, które przydałyby się budżetowi pozostawionemu bez wsparcia licznych sponsorów. Sprawa jest już prawie pewna, o czym świadczą słowa dyrektora Fińskiego Związku Narciarskiego o tym, że Hakola jest jedynym kandydatem na to stanowisko. Co jednak się stanie, jeśli cała sytuacja zakończy się jedynie na wstępnych ustaleniach? W tym wypadku nastąpiłoby przeniesienie poszczególnych zawodników do grup szkoleniowych innych nacji, czemu sprzeciwia się lider Finów, Janne Ahonen, który chętnie zobaczyłby na tej posadzie asystenta Mittera, czyli Lauriego.


Do zaskakującej zmiany, o której wspomniane zostało już na wstępie, doszło w kadrze Ukrainy, gdzie po 23 latach z funkcją szkoleniowca rozstał się jeden z pierwszych zawodników startujących w barwach Ukrainy - Wałerij Wdowienko. Choć oficjalnie nie ma prowadzonych żadnych statystyk, możliwe, że był najdłużej sprawującą funkcję trenera osobą. Jego następcą został Wołodymyr Boszczuk, który zakończył karierę 7 lat temu. Doświadczenie zbierał, pracując z młodzieżą.
Z posadą szkoleniowca pożegnał się także duet pracujący z Vincentem Descombes Sevoiem i Jonathanem Learoydem. Po 4 latach Gerard Colin i Robert Treitinger, za rządów których lider francuskich skoków był w życiowej formie. Dobrą formę prezentował jednak młody Learoyd, zdobywając 6. miejsce w Mistrzostwach Świata Juniorów w Kanderstegu oraz dobrze skacząc w Pucharze Kontynentalnym. Powodem odejścia trenerskiego duetu jest niespełnienie niektórych obiecanych 4 lata wcześniej celów.

Ostatnia zmiana nastąpiła w Japonii, gdzie na emeryturę po 8 latach odszedł Yokokawa. Decyzję podjęto podczas ostatniego spotkania tamtejszej federacji narciarstwa. Emerytowanego szkoleniowca zastąpił jego asystent Miyahira.


źródło: skijumping.pl

7:04 PM

Zapomniane skocznie - Bouyou dai

Zapomniane skocznie - Bouyou dai
fot: skisprungschanzen.com

W to piękne, słoneczne popołudnie przygotowałyśmy kolejny artykuł z cyklu "Zapomniane skocznie". Pozostajemy w odległej Japonii, gdzie wiele obiektów czasy świetności ma dawno za sobą. Ba! Duża część z nich już dawno nie istnieje. Dzisiaj przeniesiemy się do małego miasteczka Obira, w którym niegdyś znajdowała się skocznia Bouyou dai. 

Bouyou dai to nieduży obiekt - jego punkt konstrukcyjny zlokalizowany był na 40. metrze. Zbudowano go u stóp lokalnego ośrodka narciarstwa alpejskiego w 1974 roku. Wiadomo też, że nie posiadał on igielitu. Obecnie skocznia jest zdemontowana i nie ma po niej nawet śladu. 

Ciekawostką może być fakt, że z Obiry pochodzi wielu znanych japońskich skoczków narciarskich. Jednym z nich jest Masahi Abe, złoty medalista Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Lillehammer w drużynie kombinatorów norweskich. 

Źródło: skisprungschanzen.com

11:50 AM

Rekrutacja!

Rekrutacja!
fot.: google grafika


Redakcja Skoki Okiem Kobiet ma przyjemność ogłosić, iż wraz z dniem 05.04.2018 otwieramy nabór do naszej małej rodzinki. Zgłaszać mogą się wszyscy na adres mailowy jwojas.sok@gmail.com

Nie zapomnijcie wypełnić formularza zgłoszeniowego, który znajdziecie poniżej!

Formularz zgłoszeniowy Skoki Okiem Kobiet


Imię i Nazwisko:

Wiek:

Miejsce zamieszkania:

Doświadczenie (w przypadku braku, zostawić puste):

Przykładowy tekst o najnowszym wydarzeniu ze świata skoków: (Lubimy Grzesia, więc możecie pisać o nim)


Uprzejmie informujemy, iż na odpowiedź na maila mamy czas do dwóch tygodni.

11:48 AM

Gratulacje warte wyróżnienia

Gratulacje warte wyróżnienia
Podobny obraz
źródło: polskieradio.pl

06 stycznia 2018, koniec ostatniego konkursu z cyklu Turnieju Czterech Skoczni i jednocześnie wielki wyczyn Kamila Stocha. Jako drugi w historii wygrywa każde zawody tych prestiżowych rozgrywek. Sven Hannawald, pierwszy zwycięzca wszystkich potyczek Turnieju Czterech Skoczni, wybiega z budki komentatorskiej i zmierza ku zeskokowi. Podchodzi do polskiego zawodnika i gratuluje mu dołączenia do ekskluzywnego grona.

Zachowanie Svena Hannawalda zostało docenione przez fundację Laureus i kibiców, którzy swoimi głosami zadecydowali o przyznaniu właśnie tej sytuacji tytułu 'Laureus Sporting Moment of the month March'. Oznacza to, że będzie ona współzawodniczyć z kolejnymi 'momentami miesiąca' o nagrodę za cały rok.

źródło: laureus.com

6:52 AM

Aigro mistrzem Estonii!

Aigro mistrzem Estonii!
fot:. pyeongchang2018.com

W momencie, w którym my święciliśmy koszyczki, w miasteczku Otepaeae w Estonii zostały rozegrane mistrzostwa kraju. Zwycięzcą został Artti Aigro, srebrny medal wywalczył Kevin Maltsev, a na najniższym stopniu podium stanął Martti Nomme. Zwycięzca oddał skok na odległość stu metrów, a w drugiej serii lądował 1,5 metra bliżej. W ostatecznym rozrachunku wyprzedził Kevina o 10 punktów. Uwagę jednak należy zwrócić na tego, który zajął 5. miejsce. Jest to Kaarel Nurmsalu, który zakończył minionego sezonu karierę, ale wystartował w mistrzostwach amatorsko i z nadwagą. 

8:40 PM

Podsumowanie sezonu kadry Austrii

Podsumowanie sezonu kadry Austrii
Zaczęliśmy od kadry, która w tym sezonie spisywała się naprawdę dobrze, to teraz czas na tą, która zbyt wiele nie zdziałała. Po austriackich skoczkach w sezonie olimpijskim spodziewałam się dużo więcej, tym czasem żadnemu z reprezentantów danego kraju nie udało się stanąć na najwyższym stopniu podium. Również w konkurach drużynowych nie spisywali się najlepiej. Czas na podsumowanie kadry Austrii!Stefan Kraft
4. miejsce w Pucharze Świata - 881 pkt.

Zaczniemy od lidera austriackich skoczków, który w tym sezonie radził sobie dobrze, jednak nie była to forma z zeszłego roku, gdzie został zwycięzcą Pucharu Świata. Podczas tego sezonu na podium indywidualnie stanął siedem razy, jednak nie wygrał ani jednego konkursu. Mimo wszystko spisywał się bardzo dobrze, był mocnym liderem kadry i nieraz wyciągał swoją drużynę z kłopotów. Być może jego dyspozycja w cyklu Pucharu Świata była spowodowana dużo intensywniejszym w jego wykonaniu, zeszłym rokiem. Ten sezon jednak może zaliczyć na plus, co prawda nie zdobył medali na najważniejszej imprezie sezonu, jednak utrzymał się w światowej czołówce.Michael Hayboeck
23. miejsce w Pucharze Świata - 245 pkt.

Tego sezonu 27-letni Austriak zdecydowanie nie może zaliczyć do udanych, być może jego dużo słabsza niż w poprzednich sezonach dyspozycja, była spowodowana kontuzją odniesioną tuż przed startem sezonu. Michael podczas konkursów zajmował miejsca głownie w drugiej/trzeciej dziesiątce, indywidualnie raz stanął na podium (3. miejsce). Przed dużą szansą stanął podczas olimpijskiego konkursu na dużej skoczni, gdzie po pierwszej serii był drugi. Jednak Hayboeck miał wyraźny problem z powtarzalnością oraz wybiciem z progu. Dodatkowych kłopotów dostarczył mu upadek w trakcie sezonu i choroba tuż przed jego zakończeniem. 


Manuel Fettner
27. miejsce w Pucharze Świata - 137 pkt.

Ten sezon najlepszy w wykonaniu Fettnera niestety nie był, zdecydowanie nie równa się on z poprzednim, w którym w klasyfikacji końcowej zajął 10. miejsce. Austriak pięć razy nie wszedł do drugiej serii konkursu, tylko raz znalazł się w czołowej ,,10'' - zajął miejsce ósme. Kilka razy nie wystartował i został odesłany do Pucharu Kontynentalnego, po wygranej w PK w Zakopanem powrócił, jednak nadal nie radził sobie za dobrze. Ten sezon zdecydowanie może spisać na straty.


Daniel Huber
28. miejsce w Pucharze Świata - 117 pkt.

Huber w tym sezonie zdobył o 116 punktów więcej niż w poprzednim, trzy razy nie udało mu się zakwalifikować do zawodów, a cztery razy pomimo startu nie znalazł się w drugiej serii. Jest to jednak zdecydowanie lepszy wynik, od tego w zeszłym roku, gdzie w zawodach wystartował zaledwie cztery razy. Świata swoimi występami nie podbił, ale zrobił krok do przodu, dzięki czemu może zaliczyć sezon do udanych.


Clemens Aigner 
29. miejsce w Pucharze Świata - 104 pkt.

On również jak w przypadku Hubera poczynił krok do przodu w swojej karierze. W porównaniu z poprzednim sezonem, który zakończył na 42. miejscu spisał się całkiem dobrze. Najlepszy miał początek sezonu, gdzie stale utrzymywał się w trzeciej dziesiątce, później miał problem z zakwalifikowaniem się do drugiej serii, dwa razy nie startował oraz dwa razy nie zakwalifikował się do konkursu. Mimo to, jego najlepszym miejscem w tym sezonie jest miejsce siódme. Myślę, że tą odsłonę cyklu Pucharu Świata może zaliczyć na plus, ponieważ zrobił spory progres.


Gregor Schlierenzauer
35. miejsce w Pucharze Świata - 77 pkt.

Teraz przyszedł czas na skoczka, którego ocenić będzie najtrudniej. W porównaniu z zeszłym sezonem spisał się całkiem stabilnie, spadając o zaledwie jedno ,,oczko'' w dół w klasyfikacji generalnej. Doskonale wiadomo, że zawodnika tego stać na dużo więcej. Jednak podczas tego sezonu 7 razy nie wystartował, raz nie zakwalifikował się do konkursu oraz 7 razy nie udało mu się przejść do drugiej serii. Choć Austriak z bardzo dobrej strony pokazywał się w treningach czy kwalifikacjach, nie umiał przełożyć tego na konkurs. 


Philipp Aschenwald 
46. miejsce w Pucharze Świata - 34 pkt.

Tego zawodnika mogliśmy oglądać od cyklu Rower Raw Air, gdzie dwa razy znalazł się w drugiej serii, a dwa razy poza nią. Jego najlepsze miejsce w tym sezonie to 11. Brał on również udział w kwalifikacjach do pierwszego konkursu indywidualnego w Planicy, jednak nie udało mu się przez nie przebrnąć. Młody skoczek może zaliczyć dany sezon na plus, na pewno zaliczył progres w porównaniu do poprzedniego roku.Manuel Poppinger
37. miejsce w Pucharze Świata - 66 pkt.

Ten sezon w jego wykonaniu był całkiem dobry. Zastanawiałam się jak będą wyglądały jego starty po rocznej przerwie w Pucharze Świata, teraz mogę powiedzieć wam, że spisał się nieźle. Zajmował miejsca głownie w trzeciej dziesiątce, kilka razy nie udało mu się awansować do drugiej serii, jednak myślę, że Austriak może dać sobie małego plusika za ten sezon.


Florian Altenburger
51. miejsce w Pucharze Świata - 20 pkt.

Podczas tego sezonu w zawodach Pucharu Świata mogliśmy go oglądać cztery razy. Raz nie przebrnął kwalifikacji, dwa razy nie awansował do drugiej serii, za to gdy już udało mu się to przebrnąć zajął miejsce 13., najlepsze w jego karierze. W porównaniu do zeszłego roku spisał się lepiej, zdobył doświadczenie, również może postawić sobie plusika.


Ulrich Wohlgenannt
61. miejsce w Pucharze Świata - 9 pkt.

On teoretycznie też pisał się lepiej niż w poprzednim roku, gdzie raz został zdyskwalifikowany, a raz zajął 43. miejsce. W tym sezonie mogliśmy oglądać go cztery razy, dwa razy nie znalazł się w drugiej serii. Jego najlepsze miejsce w tym sezonie to miejsce 26. Jak dla mnie ani nie przeszkadzał, ani świata nie podbił, był całkiem stabilny.


fot:. wikipedia.org

Clemens Leitner 
69. miejsce - 2 pkt.

Młodego austriackiego skoczka w Pucharze Świata 2017/18 mogliśmy oglądać trzy razy i towarzyszyliśmy mu również w jego debiucie. W pierwszym konkursie w swoim wykonaniu zajął najlepsze, 29. miejsce. Później nie udało mu się zakwalifikować do drugiej serii. Mimo wszystko, był to jego całkiem udany debiut, ponieważ nie jeden skoczek marzy by w swoim pierwszym konkursie zdobyć od razu punkty Pucharu Świata.

3:09 PM

Skoczkowie, którzy zakończyli karierę w minionym sezonie

Skoczkowie, którzy zakończyli karierę w minionym sezonie
Miniony sezon obfitował w wiele pięknych, emocjonujących i pozytywnych chwil. Jednak zawsze znajdą się jakieś przykre informacje. Dzisiaj właśnie takie zostaną przedstawione. W sezonie 2017/18 aż dziewięciu skoczków postanowiło zakończyć swoje sportowe kariery.

Znalezione obrazy dla zapytania ilya kratov 
(fot: fis-ski.com)


17 - letni Ilya Kratov uważany za wielki talent kazachskich skoków postanowił odwiesić narty na przysłowiowy ,,kołek'' już na początku sezonu. W swojej karierze startował głownie w zawodach FIS Cup oraz w Pucharze Karpat. Wystartował też na Mistrzostwach Świata w Lahti na skoczni normalnej w ubiegłym roku, jednak nie zdołał on się zakwalifikować do konkursu głównego. Niestety oficjalne przyczyny zakończenia kariery przez młodego reprezentanta Kazachstanu nie są nam znane.


Znalezione obrazy dla zapytania radik zhaparov
 (fot: berkutschi.com)

 Kolejnym zawodnikiem, który zakończył karierę również jest reprezentant Kazachstanu - Radik Zhaparov. Startował on w zawodach Pucharu Świata w których w sumie zgromadził 112 punktów. Jego najlepszym sezonem był sezon 2006/2007. Zajął on wtedy 45. miejsce w klasyfikacji generalnej. W tym sezonie zaliczył on też swój najlepszy start w zawodach najwyższej rangi - w Kuopio uplasował się na 11. pozycji, Po raz ostatni w PŚ  punktował w sezonie 2007/2008. W 2008 roku uczestniczył on w wypadku w wyniku którego odniósł poważne obrażenia. Powrócił on do zmagań po kilkumiesięcznej przerwie, jednakże nie odzyskał dawnej formy. Ostatni start w Pucharze Świata zaliczył dwa lata temu w Planicy.
Znalezione obrazy dla zapytania hyun ki kim
(fot: berkutschi.com)

Nadal zostajemy przy skoczkach z Azji. Tym razem Koreańczyk Kim Hyun-ki. 18 sezonów z rzędu startował w zawodach Pucharu Swiata nie odnosząc przy tym większych sukcesów. Czterokrotnie punktował - ostatni raz w 2009 roku w Oberstdorfie. Lepiej się prezentował w zawodach niższej rangi. Zdobywał medale na Uniwersjadzie oraz Zimowych Igrzyskach Azjatyckich. W Letnim Pucharze Kontynentalnym również zdołał stanąć na podium.Kim ma w planach wyjazd do szkoły trenerskiej w Niemczech. Kto wie, może za parę lat zobaczymy go w roli trenera reprezentacji Korei?Znalezione obrazy dla zapytania matjaz pungertar
(fot: wikipedia.pl)

Z Azji przenosimy się do Europy. Zacznijmy od jej południa. Słoweński skoczek Matjaz Pungertar podjął decyzję o zakończeniu kariery przed świętami Bożego Narodzenia - po mistrzostwach Słowenii. Jak mówił w jednym z wywiadów z różnych powodów nie był w stanie osiągać dobrych wyników. Długo też zmagał się z kontuzjami kostki i kręgosłupa. Najlepsze wyniki odnosił w sezonie 2014/2015, kiedy to trzykrotnie zajmował miejsca w czołowej dziesiątce. W 2013 roku zwyciężył w zawodach LGP w Ałmatach. Dwukrotnie reprezentował swój kraj na Mistrzostwach Świata w narciarstwie klasycznym - w roku 2013 i 2015.


Znalezione obrazy dla zapytania roberto dellasega
 (fot: fis-ski.com)

Nadal zostajemy na południu Europy. W sąsiadujących ze Słowenią Włochami narty na kołek 24 marca odwiesił Roberto Dellasega. Najlepszym jego startem był sezon 2013/2014 w którym zajął 67. miejsce w klasyfikacji generalnej. W 2009 oraz 2013 brał udział w Mistrzostwach Świata w narciarstwie klasycznym, jednak nie zakwalifikował się do konkursów. Taka sama sytuacja miała miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver oraz w Soczi.
                           
(fot: berkutschi.com)

Zaskakującą decyzję podjął również reprezentant Austrii. W wieku 22 lat karierę zakończył dwukrotny medalista Mistrzostw Świata Juniorów - Simon Greiderer. W Pucharze Świata zadebiutował w 2014 roku w Bischofshofen, gdzie zajął 48. miejsce. Jedyny punkt w PŚ zdobył w 2015 roku w Vikersund. Raz stanął na podium zawodów Pucharu Kontynentalnego. Miało to miejsce w Engelbergu w 2013 roku. Tak jak wcześniej zostało wspomniane Greiderer zdobył dwa medale na MŚJ - drużynowo w Val di Fiemme (2014) oraz w Ałmatach (2015).

Znalezione obrazy dla zapytania jakub janda

(fot: fis-ski.com)

Czas na naszych południowych sąsiadów - Czechy. Podczas inauguracji Pucharu Świata w Wiśle po raz ostatni mogliśmy podziwiać skoki czeskiej legendy - Jakuba Jandy. Zakończył on karierę sportową na rzecz politycznej. W politykę Janda jest zaangażowany od dziewięciu lat. O jego sukcesach sportowych można by długo pisać, jednak do najważniejszych należą: wygrana w cyklu LGP w 2005 roku, TCS w sezonie 2005/2006, kryształowa kula za sezon 2005/2006 oraz dwa medale na Mistrzostwach Świata w 2005 roku w Oberstdorfie - brąz na skoczni dużej oraz srebro na skoczni normalnej. Czterokrotnie brał udział w Igrzyskach Olimpijskich - Salt Lake City (2002), Turyn (2006), Vancouver (2010) oraz Soczi (2014). Dziesięciokrotnie występował na Mistrzostwach Świata w narciarstwie klasycznym - Ramsau (1999), Lahti (2001), Val di Fiemme (2003), Oberstdorf (2005), Sapporo (2007), Liberec (2009), Oslo (2011), Val di Fiemme (2013), Falun (2015) i Lahti (2017).

Przenosimy się do Skandynawii, a konkretnie do kraju wikingów, czyli Norwegii. Na początku marca dowiedzieliśmy się o zakończeniu kariery przez Toma Hilde. Mimo, że skończył on skakać to ma zamiar pozostać w środowisku skoków. Po raz ostatni narty do skoków założył podczas turnieju RAW AIR, a dokładniej w Lillehammer, gdzie 12 lat temu zadebiutował.  Tom Hilde wystartował łącznie w 203 konkursach Pucharu Świata. Piętnaście razy stawał na podium konkursów najwyższej rangi. Dwa razy zajmował 3. miejsce w klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni (2010/2011, 2012/2013). W 2008 roku uplasował się na drugiej pozycji Turnieju Nordyckiego. W sezonie 2015/2016 wygrał klasyfikację generalną Pucharu Kontynentalnego. Hilde ma na swoim koncie medale Mistrzostw Świata - wszystkie zdobył drużynowo (srebro - Sapporo 2007, srebro - Liberec 2009, 2x srebro - Oslo 2011). Raz z drużyną zdobył brąz na Mistrzostwach Świata w Lotach. Miało to miejsce w 2008 roku w Oberstdorfie. Dwa lata później wystartował na MŚwL w Planicy, ale tym razem bez żadnego sukcesu.

Znalezione obrazy dla zapytania joakim aune
 (fot: aftenposten.no)

Nadal zostajemy w Norwegii. W ślady Toma Hilde poszedł młody Joakim Aune. Powodem rezygnacji z uprawiania skoków narciarskich w przypadku Aune był brak motywacji oraz problemy finansowe i zdrowotne. Norweg zmagał się z bólem kolana. Cierpi on na chorobę Meniera w wyniku której miewa zawroty głowy oraz zaburzenia równowagi. Aune podobnie jak Gregor Schlierenzauer nie słyszy na jedno ucho. Pierwszy raz w zawodach PŚ mogliśmy go zobaczyć w zeszłym roku podczas turnieju RAW AIR (w całym turnieju zajął 38. miejsce), jednak głównie pokazywał się na zawodach Pucharu Kontynentalnego, w którym skakał trzy sezony (2015/2016, 2016/2017, 2017/2018). Ostatni raz na arenie międzynarodowej oglądaliśmy go w Lillehammer na tegorocznym RAW AIR. Joakim Aune zapowiada, że widzi swoją przyszłość w gnieździe trenerskim.


źródło: informacja własna

2:14 PM

Korniłow mistrzem Rosji na dużej skoczni!

Korniłow mistrzem Rosji na dużej skoczni!

Podobny obraz
 (fot: fis-ski.com)

Po konkursie na skoczni normalnej Denis Korniłow wciąż potwierdza wysoką formę. W niedzielę na dużej skoczni w Niżnym Tagile znów zwyciężył Korniłow po skokach na 131,5 oraz 119,5 metra. Drugi był Alexey Romaszow (126,5m i 123,5 m), a podium uzupełnił Dmitrij Wasiljew (126 i 123 m). 

W poniedziałek 2 kwietnia odbyły się zawody drużynowe w których zwyciężyła drużyna z Niżnego Nowogrodu (Ivan Lanin, Mikhail Maksimoczkin, Roman Trofimow, Denis Korniłow), drugie miejsce zajęli skoczkowie reprezentujący moskiewski klub (Nikolay Matawin, Ilmir Hazatdinow, Jewgienij Klimow, Dmitrij Wasiljew). Podium dopełnili skoczkowie z Tatarstanu (Danił Sardiejew, Maksim Siergiejew, Artiom Redżepow, Aleksander Łoginow)

11:49 AM

Kuttin rezygnuje z pozycji trenera austriackich skoczków!

Kuttin rezygnuje z pozycji trenera austriackich skoczków!
Znalezione obrazy dla zapytania heinz kuttin 
(fot: berkutschi.com)

Dzisiaj (03.04.2018) w Innsbrucku odbyła się konferencja prasowa na której ogłoszona została informacja, że Heinz Kuttin rezygnuje ze stanowiska trenera kadry austriackiej.
Peter Schroecknadel poinformował, że jest to pewna infomacja. Powodem rezygnacji są nieprzyjemności jakie spotkały szkoleniowca i jego rodzinę po sezonie.
Schroecknadel rozumie decyzję Kuttina jednakże jest mu też przykro z tego powodu. 
- Jest mi przykro, ale niektórzy ludzie są bardziej wrażliwi. Proszę media o wyrozumiałość. - mówił Peter Schroecknadel.
Nastepca Heinza Kuttina nie jest jeszcze znany.


źródło: derstandart.at

Copyright © 2016 Skoki okiem Kobiet , Blogger