6:25 PM

Skoczkowie, którym kontuzja zniszczyła karierę - Thomas Diethart

Skoczkowie, którym kontuzja zniszczyła karierę - Thomas Diethart
Ta historia jest dość specyficzna. Nic nie zapowiadało takiego wzlotu, którego doświadczył Thomas - pojawił się znikąd, kilkakrotnie otarł się o podium, zwojował Turniej Czterech Skoczni, zdobył drużynowe srebro na Igrzyskach w Soczi, ale... równie szybko i gwałtownie się to skończyło.


Jego przygoda z zawodami najwyższej rangi rozpoczęła się w sierpniu 2009 roku, kiedy wziął udział w kwalifikacjach Letniego Grand Prix w Hakubie. Niestety, nie przebrnął przez nie i odpadł w przedbiegach. W letnich konkursach dostawał szansę jeszcze kilka razy, jednak nie zdobył w nich ani jednego punktu. W sezonie 2010/11 postawiono na niego w Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku - ten debiut był udany, gdyż zapunktował na 28. pozycji. W Bischofshofen nie miał tyle szczęścia i zakończył zawody na 40. miejscu.

Mimo, że nie wróżono mu świetlanej kariery, dzięki samozaparciu zaczął wspinać się po małych szczeblach do sukcesu. Po dobrym występie w Pucharze Kontynentalnym, Alexander Pointer dał mu szansę pokazania się w Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2013/14. To czego dokonał było wielkim zaskoczeniem - kolejno 3., 1., 5. i 1. miejsce stały się sensacją, gdyż nie brano go nawet pod uwagę na liście kandydatów do zwycięstwa prestiżowej serii. Kilka tygodni później dołożył do tego drużynowe srebro w Soczi. Doskonałe zaplecze do sukcesu, prawda?

Później nie było już tak kolorowo jakby pewnie sam chciał. Czekały go same rozczarowania - nie mógł odnaleźć tej wysokiej formy, którą prezentował wcześniej. Przeciążone kolano, problemy z za dużą wagą, konflikt ze związkiem narciarskim i upadek.

Brotterode, luty 2016. Zawody Pucharu Kontynentalnego. Po wybiciu z progu stracił równowagę w locie i spadł z impetem za bulą, po czym bezwładnie osunął się po zeskoku, po drodze gubiąc narty i gogle.

Zabrał go helikopter. W szpitalu zajęli się nim fachowcy, od których szybko wypłynęły dość pozytywne informacje - Austriak nie doznał urazu kręgosłupa, a ręce i nogi były władne. Stłuczone były jednak nerki i płuca, a jego twarz makabrycznie obdarta.Po tym fatalnym upadku przyznał, że sam bał się powrotu na skocznię. Przełamał się jednak i błąkał się gdzieś po skokowej trzeciej lidze, bez większych sukcesów. Praca nad powrotem do wysokiej formy jednak trwała nadal, ale pod koniec listopada, podczas treningów w Ramsau zaliczył kolejny  koszmarny wypadek. Wyglądało to bardzo podobnie jak poprzednio. Szereg badań na Intensywnej Terapii w Schladming wykazał, że doszło do wstrząśnienia mózgu, krwotoku wewnątrz czaszki, stłuczeń płuc i złamane żebro. Z medycznego punktu było więc dużo gorzej niż poprzednio. Jego twarz natomiast, ponownie była w dość makabrycznym stanie.Sam Didl przyznał, że każdy ruch sprawiał okropny ból, a decyzja o powrocie lub zakończeniu będzie ciężka do podjęcia i uzależniona od jego kondycji psychicznej i fizycznej. Mimo, że od wydarzeń minęło już kilka miesięcy, przyszłość Austriaka nadal owiana jest tajemnicą. Trzymamy kciuki za to, by podjął mądrą decyzję i szybko wrócił do pełnego zdrowia!

2:12 PM

Echa Igrzysk Olimpijskich

Echa Igrzysk Olimpijskich
Igrzyska właśnie dobiegają końca. Z tej okazji, pasowałoby podsumować to galerią najciekawszych zdjęć, nieprawdaż? Tak więc zaczynajmy!


Team Germany
Kto też uwielbia tą ekscytację ciekawym wyjazdem?
Post udostępniony przez Karl Geiger (@karl.geiger)


Markus Eisenbichler, Karl Geiger, Stephan Leyhe
Legenda głosi, że w paradzie skoczkowie mieli nie uczestniczyć ze względu na kwalifikacje następnego dnia. A jednak - niemieckie rebelki to doskonały przykład, że jak się chce, to się da.
Post udostępniony przez Markus Eisenbichler (@markuseisenbichler)


Post udostępniony przez Stephan Leyhe (@stephan.leyhe)


Michael Hayboeck i Eetu Nousiainen
Szpan na zdjęcie w kołach olimpijskich -  
Yuken Iwasa
Widok z góry zapiera dech w piersiach...
Post udostępniony przez Yuken IWASA 岩佐 勇研 (@yuken103)


Piotrek Żyła
Kop w tyłek jemu szczęścia nie przyniósł, ale zdecydowanie przyczynił się do sukcesu kolegów.
Post udostępniony przez Piotr Żyła (@piotr_zyla_official)


Andreas Wellinger
A takim skokiem, zdobywało się złoto na skoczni normalnej...
Post udostępniony przez Andreas Wellinger (@andreaswellinger)


Kamil Stoch
...Jednak prawdziwe szaleństwo zapanowało dopiero w sobotę, kiedy ten oto wielki mały człowiek został Stochem złotym po raz trzeci.
Post udostępniony przez Kamil Stoch (@kamilstochofficial)


Piotrek Żyła
No i był też piękny mazurek ;)


Stefan Kraft
Zdeklasowani rywale aż musieli ze wstydu schować głowę w piasek, niczym struś.


Team Norway, Germany, Poland
A w poniedziałek, drużynowej radości nie było końca!
Post udostępniony przez Daniel-André Tande (@daniel_a24)
Post udostępniony przez Adam Małysz (@adammalyszofficial)


Seou Choi
A jak by kogoś zastanawiało co można robić w wolnym czasie: ciekawe zdjęcia....


Team Germany
...poznawać kulturę i smaki Korei...
Post udostępniony przez Ramona Straub (@ramona.straub)


Ramona Straub i Carina Vogt...pozować z legendami...
Post udostępniony przez Ramona Straub (@ramona.straub)


Cestmir Kozisek
...lub zabawiać się w Photoshopie.


Michael Glasder, Maciek Kot
Lecz chyba najważniejsze było wsparcie. Czy to od rodziców...
Kacper Skrobot, Marcelina Hula i Marta Majcher
...czy od bratnich dusz ;)
Post udostępniony przez Kacper Skrobot (@kacperskrobot)
Team Poland
Jednak w końcu przyszedł czas na powiedzenie - do zobaczenia, Pjongczang i świętowania sukcesu w swoich domowych zaciszach.


7:33 PM

Who wore it better - stroje na Igrzyska

Dla skoczków Igrzyska już dobiegły końca. Ostatnie reprezentacje wyjeżdżają z Korei, a my sprawdzamy jak wyglądali gdy tam byli. Która reprezentacja miała najlepsze stroje? Oceńcie sami. Oczywiście zawodnicy mieli po kilka outfitów, więc wstawię parę wersji stylizacji.

Reprezentacja Polski
O stylowe ubrania reprezentantów Polski zadbała firma 4F, która moim zdaniem zaprezentowała prosty fason i dobrze pasującą do Igrzysk kolorystykę. Jestem na tak!

Post udostępniony przez Maciej Kot (@maciejkot)

Reprezentacja Austrii
Austria postawiła na nijaką barwę - szary, ale czy na takich skoczkach ten kolor wygląda nijako? Wręcz przeciwnie! Dodaje im "tego czegoś". Za ubranie zawodników z Austrii były odpowiedzialne dwie firmy Millet oraz Erima.Post udostępniony przez kraftstefan (@kraftstefan)

Reprezentacja Słowenii
Słoweńcy zazwyczaj do swoich strojów wybierają kolor zielony, który nie ma nic wspólnego z ich barwami narodowymi. Nie inaczej było podczas Igrzysk. Ubierała ich firma Peak.

Post udostępniony przez Prevc brothers fanpage (@prevc_brothers)


Post udostępniony przez Jernej Damjan (@jernejdamjan)


Post udostępniony przez Jernej Damjan (@jernejdamjan)

Reprezentacja Finlandii
Firma Icepeak postawiła na barwy narodowe Finlandii i tak właśnie powstała bardzo ładna, nowoczesna kolekcja, którą godnie nosił m.in. Janne Ahonen czy Andreas Alamommo.

Post udostępniony przez Eetu Nousiainen (@eetunousiainenofficial)

Reprezentacja Japonii
Te jaskrawe kurtki bardzo ładnie komponują się z karnacją Japończyków. Wyglądają z nich bardzo dobrze, a Asics stanęła na wysokości zadania!
Reprezentacja Niemiec
Niemcy postawili na czerwono-srebrno-szare zestawy. Wykonała je dla nich słynna marka Adidas. To w ich ciuchach Andreas Wellinger trzykrotnie się pokazywał na ceremonii medalowej.

Post udostępniony przez Markus Eisenbichler (@markuseisenbichler)


Post udostępniony przez Stephan Leyhe (@stephan.leyhe)

Reprezentacja Francji
Mimo że Francja jest mało liczącym się krajem w skokach, to w związku z tym nadrabiali swoimi świetnymi ciuchami od Lacoste. Słynny krokodylek był w barwach ich kraju, a Vincent i Jonathan z dumą mogli prezentować się na skoczni.
Reprezentacja Norwegii
Kolory czerwony, biały i niebieski to rozumiemy, ale dlaczego ktoś wymyślił, żeby ubrania Norwegów na Igrzyska były też w kolorze pomarańczowym? No nic. Najważniejsze, że dobrze im to wyszło, a Norwescy skoczkowie nie przynieśli wstydu firmie Phenix.

Post udostępniony przez Andreas Stjernen (@astjernen)


Post udostępniony przez NRK Sport (@nrksport)Reprezentacja USA
U Amerykanów sytuacja wygląda podobnie jak u Francuzów. Nikt raczej na medal nie liczył w tej konkurencji, ale nadrobili sobie ciuchami od samego Ralpha Laurena. Stylizacją, jaką przygotował, nie pogardziłaby żadna kobieta.
Reprezentacje Włoch i Turcji
U Włochów sytuacja wygląda jak w USA i Francji, ubrania od Emporio Armaniego z chęcią każdy by nosił. Niestety nie udało mi się znaleźć, kto ubierał Turcję.Post udostępniony przez ⚜️Fatih Arda İpcioğlu (@fatihardaipcioglu)Reprezentacja Czech
Czesi ubrani przez Apline Pro prezentowali się naprawdę dobrze, szkoda, że nie przyczyniło się to do uzyskiwania dobrych rezultatów przez Czeskich skoczków.
Jak dla mnie najlepsze stroje kraje zapewniły Norwegom i Francuzom, a Wam kto najbardziej przypadł do gustu?
Copyright © 2016 Skoki okiem Kobiet , Blogger