Znany skoczek kończy karierę

by - 11:31 AM


Kenneth Gangnes od lat zmagał się z kontuzjami kolana. Zdołał jednakże zdobyć wicemistrzostwo świata w lotach narciarskich w 2016, w tym samym sezonie zdobył także brązowy medal w klasyfikacji generalnej. Od początku sezonu przewidywano jego powrót do rywalizacji. 

W dniu dzisiejszym Norweski Związek Narciarski, poinformował, iż Kenneth postanowił zakończyć karierę skoczka narciarskiego. Poinformowani zostali o tym przed Świętami - Podjąłem decyzję przed Świętami, to było dobre. Pozwoliło mi to na spokojny sen w nocy. Nie była ta decyzja łatwa naturalnie. Przez 25 lat mojego życia goniłem za marzeniami i celami. Oczywiście część z nich osiągnąłem - mówi Gangnes. - Mam nadzieję, na przyszłość w skokach. Już rozmawiałem z Clasem Brede Bråthenem - dodaje.

Samą wiadomość komentuje Alex Stockl, trener kadry A. - Bardzo smutna wiadomość, ale decyzja podjęta z senem. Mogę jedynie podziękować Kennethowi za wszystkie cudowne momenty, których nam dostarczył oraz za jego udział w kreowaniu cudownej kultury wśród sportowców. Żył naszymi wartościami najlepiej jak umiał i mogę jedynie życzyć mu powodzenia w nowym etapie życia - wypowiada się Stockl. - Mam jednakże nadzieję, że będzie on nadal częścią rodziny skoków i będzie pomagał swoimi ocenami - dodaje trener.

W maju 2010 w wyniku upadku podczas treningu zerwał więzadło krzyżowe w prawym kolanie, po 8 miesiącach powrócił do zmagań. W 2013 roku, we wrześniu, podczas treningów w austriackim Hinzenbach, ponownie zerwał więzadła, do zawodów powrócił rok później. W sezonie 2014/15, podczas zawodów LGP zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. W kolejnym sezonie, zdobył brązowy medal w MŚwL oraz złoty w drużynówce, na tych samych zawodach. 

W czerwcu 2016 uszkodził więzadła oraz łąkotkę w lewym kolanie, po roku powrócił do startów. Wystartował wtedy w Letnim Grand Prix, punktował kilka razy, w tym w Hakubie zajął drugie miejsce. W zeszłym roku,w listopadzie, ponownie zerwał więzadła w lewym kolanie. Od tamtej pory nie powrócił do zmagań na skoczni.

źródło: informacja własna, skiforbundet.no

You May Also Like

0 komentarze