Zapomniane skocznie - Biskupice

by - 8:12 PMOstatnio w ramach cyklu "Zapomniane skocznie" pisałyśmy o Krakowie, a dzisiaj przyszedł czas na Biskupice - pozostajemy więc w Małopolsce. Tym razem historia jest jednak trochę inna, ponieważ obiekt, który wam przedstawimy, ciągle funkcjonuje! 


Mimo tego, że skocznia w Biskupicach jest nadal czynna, to nie wiadomo o niej wiele. Powstała ona w 2003 roku na wzgórzu Bukowiec. Jej punkt konstrukcyjny znajduje się na 12. metrze. Obiekt ten niestety nie posiada igielitu. Od czasu jego wybudowania, co roku rozgrywane są na nim zawody nastolatków. Podczas konkursu otwarcia na skoczni w Biskupicach pojawił się nawet Franciszek Groń Gąsienica - uczestnik Igrzysk Olimpijskich w 1956 w Cortinie.

fot: skisprungschanzen.com

Na co dzień na wzgórzu Bukowiec trenują młodzi zawodnicy z klubu KS Biskupice. Mieli oni możliwość, a być może cały czas mają, brać udział w zawodach o Puchar Wójta Gminy. W 2010 roku, podczas jednej z takich imprez, Michał Szeląg ustanowił rekord obiektu - 14 metrów. 

Mimo, że skocznia w Biskupicach stale funkcjonuje, to jej stan jest dość opłakany. Jak będzie wyglądać jej przyszłość? Miejmy nadzieję, że jednak dobrze...

źródło: skisprungschanzen.com; biskupice.pl 

You May Also Like

0 komentarze