Trzeci konkurs w Zakopanem?

by - 5:39 PMWczoraj Międzynarodowa Federacja Narciarska podjęła decyzję o odwołaniu dwóch konkursów PŚ, które miały zostać rozegrane w Titisee-Neustadt. Obecnie trwają poszukiwania innej lokalizacji, w której można by było przeprowadzić dodatkowe zawody. Niewykluczone, że będzie to Zakopane.

Wysokie temperatury i ulewny deszcz pokrzyżowały plany organizatorom PŚ w niemieckim Titisee-Neustadt. I chociaż robili co mogli, zawody zostały oficjalnie odwołane. Joachim Haefker, przewodniczący komitetu organizacyjnego zawodów w Titisee, zapewnia, że właściciele obiektu dołożyli wszelkich starań, by przygotować go na czas. Niestety przegrali walkę z niesprzyjającą pogodą.

Na konkursach w niemieckiej miejscowości miało pojawić się nawet 15 tysięcy fanów skoków, a to oznacza ogromne straty dla organizatorów, ale też dla kibiców, którzy dawno już zarezerwowali przejazdy i noclegi.

Walter Hofer póki co zdecydował, że konkursy na pewno nie zostaną rozegrane w późniejszym terminie w Titisee, poszukiwana jest za to inna lokalizacja. Jedną z propozycji jest Zakopane. Co ciekawsze, Dyrektor Pucharu Świata zaproponował, by konkursy odbyły się już w najbliższy weekend. Takiego obrotu sprawy Polski Związek Narciarski się nie spodziewał. Dlatego musiał szybko ostudzić plany FIS, bo jak wiadomo, konkursy PŚ na Wielkiej Krokwi to wielkie sportowe wydarzenie, wymagające długotrwałych przygotowań. Jedno jest pewne – na weekend 7-9 grudnia skocznia nie jest i na pewno będzie jeszcze przygotowana. Wojciech Gumny z komitetu organizacyjnego PŚ w Zakopanem poinformował, że na razie jedynym możliwym terminem rozegrania dodatkowego konkursu w Zakopanem jest, ewentualnie piątek 18 stycznia. Z tym, że wtedy pojawiłby się problem z kwalifikacjami.
Organizatorzy zawodów na Wielkiej Krokwi przyznają jednak, że takiej opcji nie wykluczają, równocześnie podkreślają, że organizacja dodatkowego konkursu w tym terminie to duże wyzwanie logistyczne, dlatego decyzję trzeba podjąć na spokojnie.

Póki co możemy odliczać dni do Pucharu Świata w Zakopanem (18-20 stycznia). W razie pojawienia się decyzji o organizacji trzeciego konkursu na Wielkiej Krokwi na pewno Was o niej poinformujemy!

źródło: skijumping.pl

You May Also Like

0 komentarze