Top10 tygodnia 3.12-9.12

by - 1:47 PMKońca dobiegł kolejny tydzień. Przedstawiamy więc najciekawsze wydarzenia ze świata skoków, które miały miejsce w ostatnim tygodniu. 

1. Zawody w Titisee-Neustad odwołane.
We wtorek (4.12.) do wiadomości trafiła informacja, że najbliższe zawody skoków narciarskich, mające odbyć się w niemieckim Titisee-Neustad, zostały odwołane. Dlaczego? Ze względu na warunki atmosferyczne wtedy panujące. O tym jak wyglądała w tym czasie skocznia, pisałyśmy tutaj

2. Gregor Schlierenzauer został odesłany na indywidualne treningi.
Ostatnie konkursy w wykonaniu Gregora nie należały do najlepszych. Austriak nie kwalifikował się do konkursów, a jak mu się udało, to niestety kończył je, zajmując miejsca w drugiej dziesiątce. Trener kadry Austriackiej stwierdził więc, że na jakiś czas wyśle Schlierenzauera na indywidualne treningi. Powrót Gregora planowany jest na TCS, ale wszystko zależy od tego, jakie postępy zrobi skoczek. 

3. Zakopane z dodatkowym konkursem?
Po odwołaniu konkursów w Niemczech, FIS zaczęło rozważać przeprowadzenie dodatkowych zawodów, które miałyby zastąpić te odwołane. Padła propozycja, by rozegrały się one w Zakopanem, ale jak wiemy takiej imprezy nie da się przygotować w kilka dni. Jak poinformował Wojciech Gumny - jeden z organizatorów PŚ w Zakopanem, na dodatkowy konkurs rozważana i niewykluczona była data 18. stycznia. Na razie jednak musimy czekać na wszelkie informacje dotyczące tej decyzji. 

4. Zawody w Engelbergu zagrożone.
Kilka godzin po ogłoszeniu, że konkursy w Titisee-Neustad nie odbędą się, do sieci trafiła informacja, że zagrożone są także zawody w Engelbergu. Powód? Zbyt wysoka temperatura i brak śniegu. Jak widać, Matka Natura chce pokrzyżować organizatorom plany co do zawodów. Ale spokojnie, FIS potwierdziło, że zawody w Szwajcarii odbędą się na razie bez żadnych przeszkód. 

5. Faworyt z Estonii wróci do PŚ dopiero w lutym.
Młody Estończyk, który podczas konkursów rozgrywanych w Ruce, zdobył swoje pierwsze punkty PŚ w karierze, do rywalizacji o kolejne, powróci prawdopodobnie dopiero w lutym. Jak mówił trener skoczka, Artti Aigro ma na razie inne cele, jakim są Mistrzostwa Świata Juniorów, i to właśnie po tej imprezie wróci do zmagań w Pucharze Świata. 

6. Marius Lindvik wygrywa Konica Minolta NorgesCup.
W Vikersund na skoczni K105 odbył się Konica Minolta NorgesCup, który trwał dwa dni. Lindvik startował w kategorii Elit, i to właśnie on, dwa dni z rzędu stał na podium. Czy to oznacza, że inni zawodnicy powinni się bać takiej dobrej formy Norwega?

7. Puchar Kontynentalny wystartował.
W sobotę 8. grudnia rozpoczął się Puchar Kontynentalny. Pierwsze zawody tego cyklu odbyły się w norweskim Lillehammer. A kto w nich triumfował, przeczytacie niżej. Kolejne konkursy zaplanowane są na 15. i 16. grudnia w Finlandii. 

8. Lindvik triumfuje w Lillehammer.
W pierwszy konkursie, jak i w drugim triumfował zawodnik gospodarzy - Marius Lindvik. Potwierdza tym swoją wysoką formę. W pierwszy dzień rywalizacji stanął na podium przed Niemcem Felixem Hoffmannem oraz swoim rodakiem Robinem Pedersenem. W drugim dniu zmagań, zmieniły się tylko 2. i 3. miejsce na podium. Tuż za Lindvikiem uplasował się Constantin Schmid oraz Markus Schiffner. 

9. Polacy bez podium na inauguracji PK.
W pierwszym konkursie Pucharu Kontynentalnego najlepszym z Polaków okazał się być Aleksander Zniszczoł, który zakończył zmagania na 6. pozycji. Reszta z polskiej kadry B zajęła kolejno 16. 22. 36. i 59. miejsca. Podczas drugiego dnia rywalizacji w PK, najlepszym Polakiem był znowu Aleksander Zniszczoł, pomimo upadku zajął końcowo 4. miejsce, a do podium zabrakło mu jedynie 0,7. punkta. Oprócz Olka do drugiej serii zakwalifikował się Paweł Wąsek, który koniec końców zajął 22. pozycję. Tomasz Pilch zakończył rywalizację na 31. miejscu, Andrzej Stękała na 36., a Klemens Murańka był 40. 

10. Polacy w Zakopanem, Austriacy w Norwegii. 
Odwołanie konkursów nie oznacza, że skoczkowie mają wolne. Trenerzy bardzo dobrze wiedzą jak spożytkować ten czas. Polska kadra A, razem ze Stefanem Horngacherem udała się na treningi do Zakopanego i to tam, na Wielkiej Krokwi będą szlifować formę przed konkursem w Engelbergu. Oprócz Polaków na trening postawili również Austriacy, ale ich "wywiało" aż do Norwegii, a dokładnie do Lillehammer i zostaną tam aż do czwartku, a później udadzą się prosto do Szwajcarii. 

Źródło: informacja własna/skokiokiemkobiet.pl

You May Also Like

0 komentarze