Tajemnica świetnej formy Ryoyu Kobayashiego

by - 7:12 PMOd początku tego sezonu Japończyk praktycznie nie schodzi z podium. Triumfował w aż czterech z siedmiu rozegranych konkursów. Sprawdźcie, jaki jest sekret tak wysokiej formy Ryoyu Kobayashiego!

Przed rozpoczęciem sezonu 2018/19 mało kto przypuszczał, że to właśnie młodszy z braci Kobayashi będzie jego absolutnym liderem. Od pierwszego konkursu w Wiśle Japończyk spisuje się fenomenalnie. Co stoi za jego świetnymi skokami? Obniżenie pozycji całego ciała i znalezienie prawidłowego środka ciężkości w momencie najazdu na próg skoczni. Dobry dojazd to 80 procent podstawy dobrego skoku – zdradził Kobayashi.

Dzięki bardzo wysokiej i stabilnej formie, Ryoyu jest głównym faworytem do zwycięstwa w nadchodzącym Turnieju Czterech Skoczni. Jeżeli wygrałby turniej, byłby dopiero drugim w historii Japończykiem, któremu udała się ta sztuka (20 lat temu triumfował jego rodak Kazuyoshi Funaki). Kto może przeszkodzić Kobayashiemu w zdobyciu prestiżowej nagrody? Jego głównymi rywalami są Polacy – Kamil Stoch oraz Piotr Żyła. Turniej Czterech Skoczni rozpocznie się już 29 grudnia, kwalifikacjami w niemieckim Obersdorfie.

Przypominamy, że Ryoyu Kobayashi prowadzi w klasyfikacji generalnej PŚ. Z dorobkiem 556 pkt. wyprzedza drugiego Piotra Żyłę (445 pkt.) i trzeciego Kamila Stocha (365 pkt.).


źródło: iwate-np.co.jp

You May Also Like

0 komentarze