Świeżym okiem - Tymoteusz Cienciała

by - 7:48 PM

(fot. Andrzej Cieńciała)

Czas na kolejny wpis z serii Świeżym okiem. Tym razem przybliżymy wam sylwetkę dziesięcioletniego skoczka z Wisły - Tymoteusza Cienciały. 

Tymek należy do Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego (WSS Wisła). Jak wiemy, w tym samym klubie swoje pierwsze kroki stawiali między innymi Adam Małysz i Piotr Żyła. Jego trenerem jest Jan Szturc. Młody zawodnik swoją przygodę ze skokami rozpoczął już jako czterolatek.

O Tymku zrobiło się głośno, kiedy jako dziewięciolatek, po raz trzeci z rzędu wygrał Turniej Czterech Skoczni dla dzieci. Pierwszy triumf w TCS odniósł 21. czerwca 2015 roku, i od tamtej pory nie schodzi z najwyższego stopnia podium tego turnieju w swojej grupie wiekowej. W bieżącym roku Tymoteusz dokonał niemożliwego - po raz czwarty z rzędu wygrał TCS dla dzieci. Trener Szturc, mówi o nim, jako o perełce i talencie, który trzeba szlifować.

Rodzice Tymka bardzo wspierają go w tym co robi ich syn, ale również pilnują by miał udane dzieciństwo. Źródło: sportowefakty.wp.pl/toteraz.pl/informacja własna

You May Also Like

0 komentarze