Skoczkowie, którym kontuzja zniszczyła karierę - Dimitrij Wassiljew

by - 3:39 PM

fot. commons.wikipedia.org

W dzisiejszej odsłonie naszego cyklu przyjrzymy się karierze zawodnika doskonale znanego kibicom skoków narciarskich. Dimitrij Wasiljew, bo o nim mowa, to jeden z najdłużej skaczących w Pucharze Świata zawodników. Gdy przyjrzymy się jego karierze, kontuzje nie wysuwają się na pierwszy plan, jednak z pewnością wywarły wpływ na jej przebieg.

Pierwszy z jego urazów miał miejsce jeszcze w sezonie 2006/07, a dokładniej - na jego początku. 39-letni obecnie zawodnik zaliczył w przeddzień zawodów w Norwegii niefortunny upadek. Mocno uderzył się w kolano. Nie była to jednak groźna kontuzja i do rywalizacji powrócił na Turniej Czterech Skoczni.

Bardzo poważny upadek Rosjanina miał miejsce w styczniu 2010 r. podczas treningu przed konkursem lotów narciarskich na skoczni Kulm. Wassiljew został przewieziony do szpitala z podejrzeniem urazu łąkotki. Szpital opuścił w tym samym dniu. Wciąż dokuczał mu jednak ból w kolanie - z tego powodu musiał odroczyć swój powrót na skocznię do lutego. Niestety, pech chciał, że w jedna z jego pierwszych prób treningowych zakończyła się kolejnym upadkiem. W rezultacie rosyjskiemu skoczkowi odnowiła się kontuzja kolana. Wykluczyła go ona z udziału w igrzyskach olimpijskich w Vancouver oraz odebrała możliwość treningu przez kolejne 8 miesięcy. 

Przed kolejnymi igrzyskami, w Soczi, zmagał się z kontuzją pleców. Na szczęście, udało się mu ją na czas wyleczyć, dzięki czemu mógł wystąpić przed własną publicznością.

W maju 2014 przeszedł kolejną operację kolana. Choć kilka tygodni później powrócił do treningów, nie brał udziału w zawodach ówczesnej edycji LGP.

Rok później, podczas przedsezonowego zgrupowania w Soczi, uraz więzadła krzyżowego u Rosjanina odnowił się. Poskutkowało to następną operacją oraz rehabilitacją trwającą trzy miesiące. Na skocznię Wassiljew powrócił w styczniu 2016.

Choć wczoraj minęło już 20 lat od debiutu popularnego "Dimy" w Pucharze Świata, nie zapowiada on końca kariery. Wręcz przeciwnie - w wywiadach przyznaje, że jest zmotywowany aby kontynuować skakanie do czasu igrzysk w Pekinie.

Źródło: informacja własnaYou May Also Like

0 komentarze