Serie treningowe w Engelbergu dla Kobayashiego i Krafta

by - 6:02 PM

Przed tygodniem wszyscy kibice z utęsknieniem wyczekiwali kolejnego konkursu skoków. Po odwołanych zawodach w Titisee-Neustadt mieliśmy dwa tygodnie przerwy od tego pięknego sportu. Już dziś wszystko wraca do normy i o 16:00 rozpoczęły się dwie serie treningowe.

W pierwszej, najlepszym ze wszystkich okazał się Japończyk Ryoyu Kobayashi, który oddał skok na 136, 5 metra. Drugi był Richard Freitag (135 m), a ostatnie miejsce na podium przypadło Michaelowi Hayböckowi (131 m).

W czołowej dziesiątce znalazł się Piotr Żyła (129 m), który zajął 5. pozycję, a 9. był Dawid Kubacki (128 m). Tuż za nim, na 10. miejscu mogliśmy zobaczyć Kamila Stocha (126 m), trzy pozycje dalej był Jakub Wolny (126 m), a dwa miejsca po Wolnym czyli pozycja 15. przypadła Stefanowi Huli (126,5 m). Najgorzej ze wszystkich naszych rodaków spisał się Maciej Kot, który oddał skok na 122 metr i był dopiero 25.

W drugiej sesji treningowej podium nie różniło się tak bardzo od tego w poprzedzającej serii. Na pierwszym szczeblu stanął Stefan Kraft (134 m), drugie miejsce należało do Richarda Freitaga (134 m), który był za Austriakiem o 1 punkt, a piedestał zamykał Norweg Robert Johansson (133,5 m).

10. Piotr Żyła (128 m)

Triumfator z I treningu Ryoyu Kobayashi zdecydował, że nie weźmie udziału w kolejnej serii. Powracający po przerwie Peter Prevc oddał dwa dość dobre skoki (128 m i 125,5 m) i w II treningu zajął 18. miejsce. Gdyby Niemiec Severin Freund skoczył w jutrzejszej pierwszej serii konkursowej tak jak podczas dzisiejszej sesji treningowej (120 m i 122 m), nie przebrnąłby do serii finałowej.

Pozostali Polacy spisali się nieco gorzej niż podczas pierwszego treningu i uplasowali się na miejscach: 23. Maciej Kot (124,5 m), 24. Stefan Hula (123,5 m), 25. Jakub Wolny (123,5 m).

Dużym zaskoczeniem był Austriak Michael Hayböck, który oddał dwa naprawdę dobre skoki, na 131 metrów i 132 metry i znalazł się w czołówce treningowej (zajął kolejno 3. i 4. pozycję).

Już o godzinie 18:00 odbędą się kwalifikacje, na które serdecznie zapraszamy. Miejmy nadzieję, że wszyscy nasi rodacy przez nie przebrną i zobaczymy ich w jutrzejszym konkursie indywidualnym.

źródło: informacja własna