Ryoyu Kobayashi wygrywa w Oberstdorfie na inaugurację TCS

by - 6:33 PM


Pierwszy konkurs Turnieju Czterech Skoczni za nami. W Oberstdorfie na Schattenbergschanze zwyciężył Japończyk Ryoyu Kobayashi.

Pierwsza seria rozegrana została w całości z 8 belki startowej.
Po pierwszej serii liderem był lider Pucharu Świata - Ryoyu Kobayashi, który skoczył 138,5 metra.  No nikt się tego nie spodziewał... Drugi był Markus Eisenbichler, trzeci Andreas Stjernern, a na czwartej pozycji znalazł się Piotr Żyła. 
Jeśli chodzi o lucky loserów, to awansowali Johann Andre Forfang (18) Richard Freitag (20), Peter Prevc (22), Killian Peier (23) i Antti Aalto (24), który o 0.1 punktu wygrał notą z Mackenzie Boyd-Clowsem.

Do drugiej serii nie awansowali m.in. Andreas Wellinger, który po skoku na 114,5 metra zdobył zaledwie 109.6 punktu, Anders Fannemel, Daniel-Andre Tande, Manuel Fettner czy starszy z braci Kobayashi - Junshiro, który oddał najkrótszy skok w konkursie.

Jeśli chodzi o Polaków, to pojedynki w swoich parach wygrali Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Jakub Wolny. Stefan Hula i Aleksander Zniszczoł niestety musieli uznać wyższość przeciwników i zakończyli zawody już po pierwszej serii.

Druga seria także rozpoczęła się z belki numer 8. 
Oprócz kilku większych lub mniejszych awansów czy spadków, nic ciekawego nie wydarzyło się w drugiej serii. Najważniejszy awans zaliczył Stefan Kraft, któremu udało się wskoczyć na podium, a konkretnie na trzeci jego stopień. Miejsce drugie zajął Markus Eisenbichler, który do triumfatora - Ryoyu Kobayashiego no naprawdę nikt nie był w stanie tego przewidzieć stracił zaledwie 0.4 punktu.

Na szczęście w dzisiejszym konkursie obyło się bez dyskwalifikacji.


Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze