Puchar Świata w Engelbergu pod znakiem zapytania

by - 6:37 PM

fot: skisprungschanzen.com

Dopiero co świat obiegła informacja, że Puchar Świata w Titisee-Neustadt nie odbędzie się, a już docierają do nas kolejne niepokojące wieści. Okazuje się, że pogoda krzyżuje plany również organizatorom zawodów w Szwajcarii. Wysoka temperatura sprawiła, że w Engelbergu, który zawsze przypominał bajkową, zimową krainę, teraz nie ma ani grama śniegu! 

Trudno uwierzyć to, ale w Engelbergu panuje wiosna w pełni! Temperatura cały czas wynosi powyżej 0°C, a dzisiaj dochodziła nawet do 4°C. Co więcej, prognozy pogody nie napawają optymizmem. Ma być coraz cieplej - w piątek w kantonie Obwalden spodziewać się można aż 10°C! 

Aktualnie trwa naśnieżanie Gross-Titlis-Schanze. Wysokie temperatury nie sprzyjają jednak utrzymaniu śniegu na skoczni. Na szczęście obiekt ten posiada tory lodowe, w przeciwieństwie do Hochfirstschanze w Titisee-Neustadt. Ponadto w przyszłym tygodniu w Szwajcarii temperatury mają być ujemne, co może uratować Puchar Świata w Engelbergu. 

Jak widać, walka z naturą jest bardzo nierówna. Ocieplenie klimatu wszystkim daje się we znaki, a szczególnie nie sprzyja sportom zimowym. Czy oznacza to, że wysokie temperatury w listopadzie i grudniu staną się chlebem powszednim? I czy weźmie to pod uwagę FIS, planując kalendarze na przyszłe lata? 

źródło: informacja własna 

You May Also Like

0 komentarze