Weekend w Premanon dla Althaus

by - 7:17 PM

(fot: sportschau.de)

Podczas gdy wszyscy śledzili skoki panów w szwajcarskim Engelbergu, to w sąsiedniej Francji rywalizowały panie. Francuski Premanon po raz pierwszy pojawił się w kalendarzu zawodów najwyższej rangi w tym roku.

SOBOTA 16.12.

Sobotni konkurs zdominowała Niemka Katharina Althaus (84,5m/94,5m), która jest liderką Pucharu Świata. Drugą pozycję zajęła Sara Takanashi (87,5m/85m), a podium uzupełniła  Słowenka Ema Klinec (84,5m/88,5m).
W zawodach wystąpiła również jedna z naszych reprezentantek - Kinga Rajda. Jednakże po skoku na 76,5 metra nie zdołała się zakwalifikować do drugiej serii. Ostatecznie rywalizację ukończyła na 34. miejscu.
Dyskwalifikację zaliczyły dwie zawodniczki - Austriaczka Daniela Iraschko-Stolz oraz Rosjanka Aleksandra Barantceva.

NIEDZIELA 16.12

Wczoraj, tak samo jak w sobotę zwyciężyła Katharina Althaus (85m/88,5m). Na drugim stopniu podium uplasowała się Maren Lundby (85,5m/83,5m), a trzecią pozycję zajęła Sara Takanashi (83m/80m).
Do konkursu nie zdołała się zakwalifikować żadna z Polek.

Pełne wyniki znajdziecie tutaj

Następne zawody z cyklu Pucharu Świata Pań odbędą się w Sapporo (11-13.01.2019).

źródło: informacja własna