PŚ do lutego bez Aigro?

by - 6:45 PM


Młody Estończyk podczas konkursu w Ruce zajął 19. miejsce i zdobył pierwsze w karierze punkty Pucharu Świata. Jednak następną okazję do powiększenia swojego dorobku w klasyfikacji generalnej  będzie miał prawdopodobnie dopiero w lutym.

„Cudowne dziecko estońskich skoków” – tak nazywany był Artti Aigro, kiedy jako 13-latek dołączył do krajowej czołówki. W bardzo młodym wieku został wicemistrzem kraju i zdobył pierwsze punkty Pucharu Kontynentalnego.

Z czasem jego talent nieco zbladł, dlatego jego dobry występ w Ruce mógł być sporym zaskoczeniem. Wynik był przyjemną niespodzianką zarówno dla Arttiego, jak i dla mnie – powiedział trener Estończyka, Silver Eljan. Dodatkowo podkreślił, że Aigro ma na najbliższy czas trzy nadrzędne cele – wskoczenie do najlepszej dziesiątki mistrzostw świata juniorów, przekroczenie granicy 200 metrów oraz zostanie mistrzem kraju. Puchar Świata odkłada póki co na dalszy plan. Do rywalizacji w zawodach najwyższej rangi Arrtti Aigro ma wrócić dopiero po najważniejszej dla niego imprezie sezonu, czyli mistrzostwach świata juniorów.

Trenerowi chodzi o to, by nie przemęczać młodego zawodnika. Idziemy powoli do przodu – powiedział. Jego zdaniem kluczem do sukcesu i długoletniej kariery młodego Estończyka jest stopniowe stawianie coraz większych celów oraz spokojne planowanie jego przyszłości.

źródło: sport.ohtuleht.ee

You May Also Like

0 komentarze