problemy z austriacką częścią Turnieju Czterech Skoczni

by - 10:39 AM


fot. bergisel.info

Austriacka część Turnieju Czterech Skoczni w tym sezonie wzbudziła stosunkowo małe zainteresowanie wśród kibiców. Na domiar złego prognozy pogody na początek stycznia też nie napawają optymizmem.

Turniej Czterech Skoczni to bez wątpienia jedna z najważniejszych i najbardziej prestiżowych imprez w kalendarzu skoczków. Niestety w tym sezonie właściciele obiektów w Bischofshofen i  Innsbrucku zmagają się z dwoma poważnymi problemami. Organizatorzy austriackiej części imprezy narzekają na stosunkowo małą liczbę sprzedanych biletów. Z czego może wynikać małe zainteresowanie kibiców? Jako główny czynnik wskazywana jest tu gorsza dyspozycja reprezentantów Austrii – w pierwszej dwudziestce klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest aktualnie tylko jeden reprezentant tego kraju, Stefan Kraft. Nie jest to jednak jedyne zmartwienie organizatorów, którzy są zaniepokojeni prognozami pogody. Jak przyznają, z każdym dniem mają coraz większe obawy, czy uda im się odpowiednio przygotować obiekt. Wysokie temperatury i opady deszczu, które są skutkiem coraz krótszych i łagodniejszych zim, stanowią dla właścicieli skoczni spore wyzwanie związane z przygotowaniem i naśnieżeniem zeskoku.

Tymczasem bilety na niemiecką część turnieju sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Ostatnie wejściówki na konkurs w Oberstdorfie (inaugurujący TCS) zostały wyprzedane już przeszło 2 tygodnie temu. Z zakupem biletu na noworoczny konkurs w Garmisch-Partenkirchen też trzeba się pospieszyć, miejsc pozostało już bardzo niewiele.

źródło: Tiroler Tageszeitung

You May Also Like

0 komentarze