Polska kadra A trenuje w Zakopanem

by - 8:55 PM


Odwołanie zawodów Pucharu Świata w Titisee-Neustadt pokrzyżowało plany wszystkim ekipom. Mimo teoretycznie wolnego weekendu, polscy skoczkowie nie będą próżnować. W ciągu nadchodzących dni kadra A trenować będzie na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. 

Trener Stefan Horngacher postanowił, że w tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem dla naszej ekipy będzie spokojny trening przed następnymi zawodami. Do końca nie wiadomo było jednak, gdzie polscy skoczkowie będą szlifować swoją formę. Pod uwagę brano Wisłę, Zakopane lub któryś z zagranicznych ośrodków. Ostatecznie wybrano Wielką Krokiew, ponieważ Centralny Ośrodek Sportu przygotował ją na czas.

Na swoich mediach społecznościowych Polski Związek Narciarski zamieścił takie podziękowanie: 
Od soboty zgrupowanie w Zakopanem rozpoczną nasi skoczkowie z Kadry Narodowej A, którzy będą trenowali na Wielkiej Krokwi. PZN oraz drużyna Stefana Horngachera bardzo dziękują dyrekcji oraz pracownikom Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem, którzy przez ostatnie dni dołożyli wszelkich starań, aby bardzo dobrze przygotować obiekt do treningu naszych najlepszych skoczków narciarskich. 

W przyszły weekend (15-16 grudnia) Puchar Świata przeniesie się do szwajcarskiego Engelbergu. Niestety, ale tam również pogoda nie sprzyja z powodu wysokich temperatur. Organizatorzy zawodów zapewniają jednak, że rywalizacja przebiegnie zgodnie z planem. 

26. grudnia, czyli w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, na zakopiańskiej Wielkiej Krokwi odbędą się Mistrzostwa Polski. Będzie to ostatni sprawdzian naszych zawodników przed 67. Turniejem Czterech Skoczni. 

źródło: pzn.pl

You May Also Like

0 komentarze