Podsumowanie PK Pań w Notodden

by - 9:45 PM


fot. skisprungschanzen.com

W ubiegłym tygodniu w norweskim Notodden odbyły się nie tylko zawody FIS Cup mężczyzn, lecz także te z cyklu PK Pań. W inaugurujących cykl konkursach triumfowały Selina Freitag oraz Claudia Purker.

Pierwszy w sezonie konkurs PK Pań wygrała Selina Freitag. Młodsza o 10 lat siostra Richarda uzyskała odległości 88,5 oraz 87,5 m. Na drugim stopniu podium stanęła Elisabeth Raudaschl z Austrii (87 i 88 m), na trzecim -  Koreanka Guy-Lim Park (87,5 i 88 m). Największą sensacją konkursu była dyskwalifikacja liderki na półmetku zawodów - Karoline Roestad z Norwegii. Zawodniczka ta, gdyby nie dyskwalifikacja, zajęłaby trzecie miejsce.

W sobotę triumf na skoczni HS 98 odniosła Claudia Purker z Austrii, oddając skoki na odległość 92,5 oraz 88 m. Jest to jej pierwsze zwycięstwo w karierze. Drugie miejsce zajęła Rosjanka Anna Szpiniewa (91,5 m i 88 m), trzecie - Niemka Agnes Reisch (88,5 m i 86,5 m). Miejsce tuż za podium zapewniła sobie triumfatorka piątkowego konkursu, Selina Freitag (87 m i 86 m). Zawody zostały rozegrane z belki nr 27.

Pełne wyniki zawodów piątkowych dostępne są tutaj, a sobotnich - tutaj.

Na kolejne zawody przyjdzie nam poczekać miesiąc - odbędą się 19 stycznia w Planicy.

Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze