Początek TCS w Oberstdorfie

by - 10:10 PM
67. Turniej Czterech Skoczni czas zacząć! Już jutro na belce startowej zasiądą najlepsi skoczkowie świata, by rozpocząć walkę o jedno z najbardziej prestiżowych trofeów tej dyscypliny.Tradycyjnie już zmagania rozpoczną się w niemieckim Oberstdorfie. Na liście startowej zobaczymy 68 skoczków z całego świata. Oczywiście nie zabraknie wśród nich obecnego lidera Pucharu Świata - Ryoyu Kobayashiego, który jest wymieniany wśród faworytów tej edycji. Oprócz Japończyka media wskazują także na Polaków, którzy dobrze rozpoczęli obecny sezon. Mowa tu o wiceliderze cyklu - Piotrze Żyle oraz świeżo upieczonym Mistrzu Polski i zwycięzcy poprzedniej edycji turnieju - Kamilu Stochu. Wskazuje się także innych pretendentów do zwycięstwa m.in  Karla Geigera, Andreasa Wellingera czy Stefana Krafta.


W sobotę na skoczni Schattenbergschanze (HS137) przeprowadzone zostaną serie treningowe oraz kwalifikacje do niedzielnego konkursu rozgrywanego w systemie KO. Pierwszy konkurs TCS według prognoz pogody ma odbyć się w dobrych warunkach atmosferycznych. 

Przypomnijmy, że jutrzejsze kwalifikacje odbędą się o 16:30, a transmisję przeprowadzi Eurosport. W niedzielę zawody rozpoczną się o 14:30, a będzie można je śledzić za pośrednictwem TVP 1, TVP Sport  oraz Eurosportu.

Początek narciarskiego "wielkiego szlema" zapowiada się iście emocjonująco! A wy,  na kogo stawiacie podczas tegorocznej edycji?

Pełna lista startowa TUTAJ

źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze