PK: Schiffner zwycięża w Engelbergu

by - 7:16 PM

W pierwszym konkursie Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu zwyciężył Markus Schiffner, który zdeklasował rywali. Na podium stanęli także Rok Justin i Nejc Dezman.

Austriak triumfował dzięki bardzo dobrym skokom – na 137,5 i 129,5 metra. Słoweńcy uzyskali odpowiednio 129,5 i 130 metrów oraz 132 i 128 metrów. Czwarte miejsce zajął Japończyk Kenshiro Ito. Piąty był Anze Lanisek. Na szóstej i siódmej pozycji uplasowali się reprezentanci gospodarzy – walczący o powrót do formy Simon Ammann oraz Andreas Schuler. W czołowej dziesiątce konkurs ukończyli także Norwegowie – Marius Lindvik i Joacim Bjoereng oraz Czech Cestmir Kozisek.

Punkty zdobyło jedynie trzech Polaków. Każdy z nich zajął miejsce w 3. dziesiątce. Paweł Wąsek był 21., Klimek Murańka 22., a Tomek Pilch 27. Do drugiej serii nie awansowali Andrzej Stękała (34. lokata) i Przemek Kantyka (38. lokata).

W dzisiejszych zawodach posypały się dyskwalifikacje. W ramach gwiazdkowego prezentu otrzymali je Adrian Sell, Arttu Pohjola, Stefan Rainer, Robert Kranjec oraz Andrij Waskul.

Kolejny konkurs z cyklu Pucharu Kontynentalnego odbędzie się już jutro, także w szwajcarskim Engelbergu.

źródło: informacja własna