Pedersen znowu zwycięski w Pucharze Kontynentalnym w Ruce

by - 11:49 AM

Można powiedzieć, że dzisiejszy dzień w Ruce to powtórka z rozrywki z wczorajszych zawodów. Ponownie organizatorom udało się przeprowadzić tylko jedną serię konkursową, i ponownie zwyciężył w niej Robin Pedersen! Podium uzupełnili Felix Hoffmann oraz Martin Hamann.

Norweg wygrał dzięki skokowi na 137. metr. Hoffmann uzyskał 136 metrów, ale to Hamann może pochwalić się najdalszą odległością dnia. Niemiec wylądował na 142. metrze! Czwarty był Austriak Ulrich Wohlgenannt, a piąty Słoweniec Anze Semenic. Najlepiej z Polaków spisał się szósty dzisiaj Paweł Wąsek (136 m). Warto wspomnieć, że jest to jego największe osiągnięcie w karierze! Siódme miejsce zajął Estończyk Artti Aigro, a ósme Japończyk Shohei Tochimoto. Czołową dziesiątkę zamknęli dwaj reprezentanci naszego kraju - Aleksander Zniszczoł i Klemens Murańka.

Z Polaków punktował już tylko Andrzej Stękała (25. lokata). Swojej formy nie może odnaleźć Tomasz Pilch, który uplasował się na 41. miejscu. A może to piękne widoki rozpraszały go w trakcie lotu?

Pełne wyniki zawodów znajdziecie tutaj

Z powodu zbyt silnego wiatru nie odbyła się ani seria próbna, ani druga seria konkursowa. Czy jest tutaj ktoś, kogo to dziwi?

Mamy też dla was dobrą wiadomość! Dzięki swojej dobrej postawie Olek Zniszczoł wywalczył dla Polski dodatkowe miejsce startowe na nadchodzący Turniej Czterech Skoczni! Ta sztuka udała się też reprezentantom Niemiec i Norwegii.

Następne zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego odbędą się w dniach 27-28 grudnia w szwajcarskim Engelbergu!

źródło: informacja własna