Niżny Tagił - relacja konkursu

by - 5:35 PMKonkursy w Niżnym Tagile są niemal tak samo zaskakujące jak te w Ruce, gdyż wiatr i temperatura co najmniej - 17 stopni wyraźnie dają o sobie znać. Już wczorajszy trening i kwalifikacje wprawiły sędziów i kibiców w niemałe zdumienie. Dzisiejszy konkurs jednak nieco zweryfikował wczorajsze wyniki. 

Ogromnym zaskoczeniem okazał się Dmitryj Wasiljew, który w pierwszej serii niespodziewanie wysunął się na prowadzenie i prawie do końca konkursu był liderem. Zastąpił go zwycięzca kwalifikacji, czyli Piotr Żyła. Polaka niestety szybko zastąpił Ryoyu Kobayashi.


Do drugiej serii nie zakwalifikowali się natomiast skoczkowie, którzy byli typowani na zwycięzców - m.in Gregor Schlierenzauer, Daniel Andre Tande, Maciej Kot czy nawet Kuba Wolny.

Druga seria zaskoczyła o wiele bardziej niż pierwsza, mimo iż wydawało się to niemożliwe. Wiatr kręcił jak ruletką, sędziowie rozdawali punkty niczym w kasynie. Ostatecznie wygrał Johann Andre Forfang. Za nim uplasował się Piotr Żyła, zaś podium "zamknął" Ryoyu Kobayashi.

Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze