Nie żyje Thea Sofie Kleven

by - 11:04 AM


foto: wprost.pl

Wczoraj Norweski Związek Narciarski podał informację o śmierci młodej skoczkini. Thea zmarła 17 grudnia. Miała 17 lat.

Cały świat skoków narciarskich pogrążył się w żałobie po śmierci młodej reprezentantki Norwegii. Informacja o jej odejściu była ogromnym szokiem zarówno dla rodziny i przyjaciół, jak wszystkich działaczy FIS oraz kibiców. W oficjalnym komunikacie prasowym federacja przekazała kondolencje bliskim zmarłej, a także zapewniła wsparcie rodzinie i znajomym Thei oraz pozostałym członkom reprezentacji. „Nigdy o Niej nie zapomnimy”  - powiedział Clas Brede Braathen, rzecznik prasowy federacji.

Thea Sofie Kleven była jedną z najbardziej utalentowanych norweskich skoczkiń narciarskich. Zadebiutowała w 2016 roku podczas konkursu mistrzostw świata juniorów w Rasnovie, należała do Projektu 2022, w 2016 roku wygrała konkurs Letniego Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer, a rok później stanęła na najniższym stopniu podium drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów w Park City.

FIS poprosił, by uszanować prywatność rodziny i bliskich zmarłej sportsmenki. Federacja poinformowała także, że póki co nie będzie udzielała dalszych komentarzy na temat śmierci młodej Norweżki. Przyczyny śmierci Kleven nie są znane.


Źródło: Norges Skiforbund

You May Also Like

0 komentarze