Najlepsi w historii konkursów Pucharu Świata w Garmisch-Partenkirchen

by - 9:47 PM


Nowy Rok za pasem. A skoro Nowy Rok to i konkurs w Garmisch-Partenkirchen. W wielu domach to już tradycja równie ważna, jak wigilijna wieczerza czy wielkanocna święconka. Każdy kibic skoków narciarskich cieszy się, że w Nowy Rok może wkroczyć oglądając konkurs skoków narciarskich z niemieckiego Ga-Pa.

Zawody zaliczane do cyklu Pucharu Świata odbywają się w niemieckim mieście od 1980 roku, a zatem od inauguracji tej imprezy. Skoczkowie rywalizują na Große Olympiaschanze, której punkt konstrukcyjny umiejscowiony jest na 125 metrze, a jej rozmiar wynosi 142  metry.  Skocznia wyposażona jest w igelit, dlatego skoki można na niej oddawać również w okresie letnim. Oficjalny rekord obiektu należy do Szwajcara Simona Ammana, który skoczył 143,5 metra podczas konkursu noworocznego w 2010 roku. Do tej pory w Ga-Pa zorganizowano 39 konkursów z cyklu Pucharu Świata.

Czas teraz na statystykę "Naj":

  • Najwięcej razy na podium konkursów:

Jens Weißflog - 4 zwycięstwa, 3 drugie miejsca i 3 trzecie miejsca
Gregor Schlierenzauer - 3 zwycięstwa i 1 drugie miejsce
Janne Ahonen - 2 zwycięstwa, 3 drugie miejsca i 1 trzecie miejsce
Noriaki Kasai - 2 zwycięstwa i 2 trzecie miejsca
Matti Nykänen - 2 zwycięstwa
Andreas Felder - 2 zwycięstwa
Primož Peterka - 2 zwycięstwa
Anders Jacobsen - 2 zwycięstwa

Wystarczy spojrzeć na statystyki, aby dostrzec, że Jens Weißflog zasługuje na miano "Najlepszego w historii konkursów Pucharu Świata w Garmisch-Partenkirchen". Niemiec to jedna z legend tego sportu, więc nikogo nie dziwi, że już kolejny raz w naszej serii okazał się on "królem". Myślę, że również Gregor Schlierenzauer zasługuje na uznanie. On także stał na podium konkursów Pucharu Świata organizowanych w Ga-Pa kilkukrotnie, a także był rekordzistą Große Olympiaschanze.

fot. wikipedia.org


Nie pozostaje mi już nic innego, jak życzyć Wam, aby Wasi ulubieni skoczkowie osiągnęli w konkursie noworocznym jak najlepsze wyniki. Pamiętajcie, że o 14:00 czasu polskiego na skoczni w Garmisch-Partenkirchen skoczkowie rozpoczną zmagania w pierwszym w 2019 roku konkursie z cyklu Pucharu Świata, dlatego kładąc się spać po sylwestrowej zabawie, nie zapomnijcie nastawić budzika!


Źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze