Marius Lindvik wygrywa inaugurację PK w Lillehammer

by - 3:24 PM

Nie samym Pucharem Świata żyje kibic skoków narciarskich, lecz także Pucharem Kontynentalnym! Oczekiwanie na Puchar Świata w Engelbergu postaramy się Wam osłodzić relacją z dzisiejszych zawodów PK w Lillehammer. Marius Lindvik potwierdził w nich swoją dobrą formę.

Dzień na skoczni HS 140 należącej do kompleksu Lysgårdsbakken rozpoczął się od serii próbnej. Udział w niej wzięła tylko połowa zawodników - 34 ze zgłoszonych 69 skoczków. Najlepszy rezultat osiągnął Kanadyjczyk Mackenzie Boyd-Clowes - 123,5 m. Kolejne miejsca zajęli Słoweniec Ziga Jelar (120,5 m) oraz Rosjanin Maksim Siergiejew (123 m). Tuż za nimi uplasowali się Polacy - Klemens Murańka i Aleksander Zniszczoł.

W rozegranej o godz. 12.00 serii próbnej najlepiej zaprezentował się Norweg Marius Lindvik. 20-latek oddał skok na odległość aż 132 m. 6,5 m krócej lądował Amerykanin Kevin Bickner. Trzecie miejsce w serii próbnej zajął Niemiec - Felix Hoffmann (125 m). Najlepszy z Polaków, Aleksander Zniszczoł, był szósty.

Po pierwszej serii prowadził reprezentant gospodarzy, Marius Lindvik. Tym razem uzyskał on skok na odległość 129,5 m. Drugi na półmetku był Niemiec Mortiz Baer (126,5 m), a trzeci - Austriak Thomas Hofer (127 m). Aleksander Zniszczoł zajmował 13. miejsce, 20. - Paweł Wąsek, 30. - Klemens Murańka. Na pierwszej serii swój udział w zawodach zakończyli Andrzej Stękała oraz Tomasz Pilch.

W serii finałowej Marius Lindvik potwierdził swoją bardzo dobrą dyspozycję. Swój wynik z pierwszej serii poprawił o 1,5 m i zwyciężył w konkursie z przewagą 9,8 pkt nad Niemcem Felixem Hoffmannem (125,5 m, 130 m). Na najniższym stopniu podium stanął Norweg Robin Pedersen, który w drugiej serii oddał najdłuższy skok dnia - 136 m. Dzięki temu świetnemu rezultatowi awansował z siódmego miejsca na trzecie.

Jak spisali się Polacy? Aleksander Zniszczoł oraz Klemens Murańka zaliczyli awanse. Pierwszy z nich - z 13. miejsca na 6., drugi - z 30. na 16. Paweł Wąsek zajął 22. lokatę.

Pierwszą serię konkursową rozegrano z 12. belki startowej, a drugą - z 14.

Pełne wyniki konkursu dostępne są pod tym linkiem.

Kolejny konkurs z cyklu Pucharu Kontynentalnego odbędzie się jutro o godz. 11.00.

Źródło: informacja własna