Lindvik zdobywa dublet w Vikersund

by - 3:44 PM


W ostatni weekend na skoczni K105 w Vikersund (tak, nie ma tam tylko jednej skoczni! Szok i niedowierzanie!) odbyły się zmagania z cyklu Konica Minolta NorgesCup. Podczas dwóch dni zawodów w kategorii Elit wygrywał Mariusz Lindvik (no ja bym się kłóciła czy on do elit należy).

W sobotę i w niedzielę odbywały się zmagania w kategoriach: Weterani, Elita, C, B oraz A, My skupimy się jednakże na Elicie, bo pewnie tylko tych kojarzycie. 

Sobota:

Marius Lindvik wygrał zawody z przewagą 8,1 pkt nad Andersem Håre. Starszy z tej dwójki wygraną zapewnił sobie skokiem, który o pół metra przekroczył rozmiar skoczni, czyli 117 metrów. Na trzecim stopniu podium stanął Andreas Buskum, który po pierwszej serii był pierwszy. W drugiej postanowił jednak, że boi się odległości, więc skoczył ledwo dwa metry za punktem K. Myśleliście pewnie, że podium się już skończyło, ale jednak nie! I nikt was nie wpuszcza w maliny (ani w Malinkę), bo podczas KM NC honoruje się wszystkich do szóstego miejsca włącznie. Dlatego na podium stanęli także Thomas Aasen Markeng, Eirik Fystro oraz Joachim Hauer.

Pełne wyniki

Niedziela:

Drugiego dnia zmagań wygrał... Marius Lindvik (wcale się nie spodziewaliście tego, co nie?). Tym razem jednak nie próbował złamać karku i oddał dwa identyczne skoki na 110 i pół metra. 0,9 pkt za nim uplasował się Andreas Buskum (tym razem nie zapomniał, jak się skacze). Anders Håre za to był trzeci, czyli chłopcy uskutecznili zamianę miejsc (ktoś zapomniał wspomnieć o tym Lindvikowi). Na czwartej pozycji uplasował się Sander Eriksen, na piątej Christian Solber, a na szóstej Oscar Westerheim. 

Pełne wyniki 

źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze