Lindvik ponownie najlepszy w Lillehammer

by - 2:41 PM

Weekend w Lillehammer z Pucharem Kontynentalnym właśnie dobiegł końca. Można by rzec, że był on trochę monotonny. Dlaczego? Ano dlatego, że dzisiaj również zwyciężył Norweg Marius Lindvik. Tym razem na podium znaleźli się też Niemiec Constantin Schmid i Austriak Markus Schiffner.

Dzisiejszy dzień na Lysgårdsbakken rozpoczął się od serii próbnej. Najlepszy w niej był Mackenzie Boyd-Clowes. Kanadyjczyk uzyskał wtedy aż 140,5 metra! Drugie miejsce zajął Kevin Bickner (135 m), a trzecie Robin Pedersen (126 m). Najlepiej z Polaków zaprezentował się Olek Zniszczoł (124 m) plasując się na piątej pozycji.

W pierwszej serii konkursowej nasi rodacy zaliczyli festiwal upadków. Czyżby imprezowali wczoraj tak samo jak ja? Potwierdzam, czasami później trudno utrzymać równowagę. Bliskie spotkanie z zeskokiem przeżyli Klimek Murańka (127,5 m - 40. miejsce) i Olek Zniszczoł (139 m - 15. miejsce). Liderem został Constantin Schmid (137,5 m) przed Mariusem Lindvikiem (137 m) i Thomasem Hoferem (134 m). Z Polaków do drugiej serii zdołał awansować już tylko Paweł Wąsek (127,5 m - 22. pozycja). Tomek Pilch i Andrzej Stękała zajęli odpowiednio 31. i 36. lokatę.

Seria finałowa pokazała jednak, kto w ten weekend królował na Lysgårdsbakken. Lindvik nie miał sobie równych i odległością 140. metrów zapewnił sobie zwycięstwo w konkursie. Schmid skoczył 137 metrów, co przyniosło mu drugie miejsce. Markus Schiffner uzupełnił skład podium dzięki próbie na 136. metr. Świetnie spisał się też Zniszczoł, który zdołał awansować na 4. pozycję! Paweł Wąsek ostatecznie był 22., obronił więc miejsce zajmowane po pierwszej części zawodów.

Nie można nie wspomnieć o dyskwalifikacjach, ponieważ oglądaliśmy ich dzisiaj całkiem sporo. W pierwszej serii otrzymali je Austriacy David Haagen i Ulrich Wohlgenannt, Niemiec Justin Lisso, Fin Kalle Heikkinen i Koreańczyk Heung Chul Choi. W serii finałowej zdyskwalifikowany został Rosjanin Maksim Sergeev.

Pełne wyniki dzisiejszej rywalizacji znajdziecie tutaj.

Kolejne zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego odbędą się już za tydzień w fińskiej Ruce. Czy warunki pozwolą na sprawiedliwe rozegranie konkursów? Okaże się już niebawem!

źródło: informacja własna