Limity startowe na czwarty period PŚ i PK

by - 11:29 AMAż trudno w to uwierzyć, ale 3. period Pucharu Świata i Pucharu Kontynentalnego mamy już za sobą. Tym samym czas poznać limity startowe na kolejny etap rywalizacji. Sprawdźcie, ilu zawodników na kolejne konkursy będą mogły wystawić poszczególne nacje.

Dzięki dobrym startom w 3. periodzie, Polska będzie mogła wystawić aż siedmiu zawodników w Pucharze Świata i pięciu w Pucharze Kontynentalnym. Warto przypomnieć, że  dodatkowe 7. miejsce startowe na 67. Turniej Czterech Skoczni wywalczył dla Polski Aleksander Zniszczoł, dzięki bardzo udanym startom w ubiegłym periodzie PK.  Kwota 7 reprezentantów w PŚ przysługuje także Norwegom (dodatkowe miejsce dzięki Robinowi Pedersenowi) i Niemcom (kwotę startową powiększył Felix Hoffmann). Z kolei Austriacy, Japończycy i Słoweńcy będą mogli wysyłać na zawody po 6 skoczków.

Oto pełna lista limitów startowych na 4. Period Pucharu Świata:
Polska – 7
Niemcy – 7
Norwegia – 7
Austria – 6
Japonia – 6
Słowenia – 6
Czechy – 4
Rosja – 4
Szwajcaria – 4
Bułgaria – 3
Finlandia  - 3
Kanada – 3
USA – 3
Włochy – 3
Pozostałe kraje – 2

W kolejnym periodzie Pucharu Kontynentalnego będziemy oglądać najwięcej reprezentantów Austrii. Uzyskali oni prawo wystawienia aż 7 zawodników. 6 miejsc startowych wywalczyli Niemcy, Norwegowie i Słoweńcy. Dodatkowe miejsca będą przysługiwały reprezentacjom Szwajcarii (kwotę powiększył Luca Egloff), Austrii (Stefan Rainer) i Japonii (Hiroaki Watanabe). Jak wygląda sytuacja jeżeli chodzi o Polaków? Reprezentacja Biało-Czerwonych będzie składała się z 5 zawodników.

Oto pełna lista limitów startowych na 4. Period Pucharu Kontynentalnego:
Austria – 7
Niemcy – 6
Norwegia – 6
Słowenia - 6
Polska – 5
Japonia - 4
Szwajcaria – 4
Pozostałe kraje - 3źródło: informacja własna

You May Also Like

0 komentarze