Last minute - Puchar Świata w Zakopanem

by - 6:04 PM


Do Pucharu Świata w Zakopanem został równy miesiąc. Nieprawdopodobne! Dopiero co byliśmy tak podekscytowani rozpoczęciem sezonu. Duża część z Was zapewne zamierza wybrać się do zimowej stolicy Polski oglądać zmagania naszych zawodników. Większość pewnie ma już zarezerwowane noclegi, transporty, bilety... Ale co jeśli nawet się za to nie zabraliście? Nie panikujcie! Przychodzimy z odsieczą.

Oczywiście  wiadomo, że do Zakopanego najszybciej dostaniemy się samochodem. Jednak gorzej będzie z wyjazdem. Stanie na zakopiance 5 godzin..... nie polecamy. Dlatego najłatwiej będzie Wam jechać busem (prawie z każdego większego miasta kursują autobusy bądź pociągi). Dodatkowe ułatwienie dla podróżnych z Krakowa! Do Zako w dniach od 18 stycznia zostaną uruchomione specjalne pociągi dla kibiców.

Co z noclegami? No cóż, tu mamy większy kłopot.Na szczęście z pomocą przychodzi nam internet. Na portalu booking.com znajdziemy noclegi w przystępnej cenie. Moja rada? Nie warto rzucać się na hotele, gdzie więcej pieniędzy wydamy niż spędzimy czasu (oczywiście nie zabraniam!) a polecam rozglądnąć się za pokojami gościnnymi w okolicach skoczni. W sezonie doba kosztuje około 50-60 zł a warunki są reguły dosyć dobre. Zresztą to tylko 3-4 dni!

I ostatnia kwestia: bilety na zawody. Tu się robi gorąco. Ale nic straconego. Jeśli nie znajdziecie już nic na stronie alebilet.pl (gdzie mają być dostępne bilety tylko na kwalifikacje) zostaje nam OLX oraz "ostatnia deska ratunku" - kupno wejściówek pod skocznią. Pamiętajcie jednak, iż to ostatnie wyjście może kosztować nas trochę (trochę bardzo) więcej.

Transport: 

Majer bus: odjazd - 8:30, przyjazd - 10:40, cena - 20 zł
Szwagropol: odjazd - 8:45, przyjazd - 10:53, cena - 18 zł


Źródło: informacja własna/booking.com


You May Also Like

0 komentarze